Wycieczka uczniów klas V-VI do Bóbrki, Żarnowca oraz Krosna

   W dniu 23.04 uczniowie klas V i VI wzięli udział w wycieczce edukacyjnej. Pierwszym zwiedzanym miejscem była kopalnia ropy naftowej w Bóbrce. Młodzież została zapoznana z zarysem historycznym pierwszej kopalni ropy oraz z biografią Ignacego Łukasiewicza. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie są kolejne etapy wydobywania ropy naftowej oraz jakie produkty otrzymujemy z tego surowca.

   Kolejnym punktem wycieczki był Dworek w Żarnowcu, w którym mieści się Muzeum Marii Konopnickiej. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych faktów z życia tej słynnej polskiej pisarki oraz zobaczyli wiele eksponatów związanych z jej życiem i twórczością.

   Ostatnim zwiedzanym przez młodzież miejscem było Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Uczniowie zobaczyli kolejne etapy produkcji wyrobów szklanych, jakie mają miejsce w hucie oraz różne metody obróbki szkła, np. tworzenie witraży, czy grawerowanie wyrobów szklanych.

Może Ci się również spodoba