Sukces uczniów naszej szkoły w gminnym konkursie recytatorskim LITERATURA I DZIECI „Podróże małe i duże”

 

5 listopada 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego LITERATURA I DZIECI, ogłoszonego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. W eliminacjach udział wzięło 53 recytatorów ze szkół podstawowych z Gminy Skołyszyn.

Przedmiotem konkursu była twórczość znaczących i wybitnych autorów, którzy w swoich utworach poruszają tematykę związaną z podróżowaniem po świecie (realnym i tym w wyobraźni), wiedzą o krajach bliskich i dalekich oraz życiu ich mieszkańców.

Recytatorów oceniało jury w składzie:

Małgorzata Grabias – instruktor Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie;

Marta Gąsiorowska – dyrektor GOKiCz w Skołyszynie;

Monika Stanisławczuk – bibliotekarz GOKiCz w Skołyszynie.

 

ZSP w Kunowej reprezentowali:

w kategorii wiekowej klasy 0 – III

Wiktor Mrozek – kl.I

Michał Owczarski – kl. I

Jakub Wąsacz – kl.  I  WYRÓŻNIENIE

Przygotowani do konkursu przez p. Justynę Porębską

w kategorii wiekowej klasy IV-VI

Eliza Przybyłowicz – kl.IV

Emilia Baron kl. V  MIEJSCE II

Karolina Leśniak kl. V

Bartosz Owczarski kl. V

Przygotowani do konkursu przez p. Halinę Knapik

Nagrodzeni uczniowie (laureaci miejsc I, II i III ) będą reprezentować Gminę Skołyszyn na eliminacjach rejonowych, które odbędą się 19 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie, skąd mogą zostać zakwalifikowani do ścisłego finału.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

 

Może Ci się również spodoba