Wirtualna mobilność na zakończenie projektu Erasmus+ w Szkole Podstawowej w Kunowej

  W dniach 14-18 grudnia 2020 r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kunowej wzięli udział w ostatnichzajęciach edukacyjnych w ramach strategicznego projektu partnerskiego „English for SocialEntrepreneurship”. Zajęcia te były realizowane w formule tzw. mobilności wirtualnej, gdzie uczestnicy projektu spotkali się na zajęciach zorganizowanych przez gospodarzy (włoską szkołę InstitutoSecondarioSuperioreRuggero II w ArianoIrpino) prowadzonych na platformie Google Meet.

  Tematem wiodącym tej mobilności była prezentacja produktów końcowych wytworzonych w trakcie realizacji projektu przez wszystkich partnerów. Przedstawili oni zatem swoje biznes plany dla przedsięwzięć o charakterze społecznym oraz zaprezentowali znanych przedsiębiorców społecznych i ich biznesy działające w ich krajach. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali plan założenia piekarni społecznej o nazwie „Land of bread” oraz opowiedzieli o działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzonej przez Jerzego Owsiaka.

  Gospodarze przygotowali dla wszystkich szkolenia, prowadzone przez ekspertów, poświęcone umiejętności tworzenia prezentacji i budowania przemówień oraz dotyczące tworzenia biznes planów i wyliczeń finansowych tzw. progu rentowności. We współpracy z rumuńska szkołą koordynującą przeprowadzono lekcje i warsztaty o przedsiębiorczości społecznejprowadzone w formule CLIL (Content and Language Integrated Learning) czyli zintegrowanego nauczania przedmiotu oraz języka obcego.

  Ta mobilność wirtualna była jedocześnie ostatnim międzynarodowym wydarzeniem zamykającym działania edukacyjne w projekcie. W świadomości uczestników projektu pozostaje pewien niedosyt wynikający z faktu, iż nie można było przeprowadzić fizycznej wymiany uczniów między partnerami, co jak wiemy jest spowodowane obecną sytuacją pandemiczną. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom, nauczycielom i instytucjom współpracującym podczas realizacji tego projektu, a wszczególności Gminie Skołyszyn, która finansowo wsparła zarówno realizację wizyty w naszej szkole w minionym roku, jak i zakup sprzętu do realizacji tej ostatniej mobilności.

Może Ci się również spodoba