Wycieczka gimnazjalistów ZSP w Kunowej do Malborka, Gdańska, Sopotu i Torunia

    Od 31 maja do 2 czerwca 2017 roku uczniowie gimnazjum poznawali miasta i ich zabytki oraz krajobraz Pomorza.

  Pierwszego dnia młodzież zwiedziła zamek w Malborku, który jest największym, pod względem powierzchni zamkiem na świecie. Budowla była wzniesiona przez zakon krzyżacki i stanowiła siedzibę wielkich mistrzów. Zamek jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

   W kolejnym dniu uczniowie poznali zabytki Gdańska, oglądali piękne eksponaty w Muzeum Bursztynu, płynęli zabytkowym galeonem na Westerplatte, gdzie mogli przeżyć żywą lekcję historii naszego kraju i uczyć się patriotyzmu.

   W Toruniu młodzież poznała historię miasta i jego specyfikę, odwiedziła miejsca związane z Mikołajem Kopernikiem, z entuzjazmem wzięła udział w warsztatach pieczenia pierników.

   Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję również relaksować się i kontemplować zachód słońca nad Morzem Bałtyckim, na plaży w Sobieszewie, spędzili także miłe chwile na molo w Sopocie.

Może Ci się również spodoba