XV Przegląd Piosenki Religijnej, Kolęd i Pastorałek

Kultywowanie tradycji wspólnego kolędowania oraz zachowanie od zapomnienia polskich kolęd i pastorałek to główne cele organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie Przeglądu Piosenki Religijnej, Kolęd i Pastorałek.

Tegoroczna – piętnasta edycja odbyła się  12 stycznia 2017 roku w sali widowiskowej GOKiCz. Podczas przeglądu na scenie zaprezentowało się 49 solistów i 14 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Skołyszyn. Łącznie w XV Przeglądzie Piosenki Religijnej, Kolęd i Pastorałek udział wzięło blisko 250 osób.

Jury w składzie: Lucyna Antas – muzyk, wokalistka, absolwentka szkoły muzycznej II stopnia, założycielka chóru w Skołyszynie; Monika GorczycaByczek – Absolwentka  Studium Muzyki  Liturgicznej w Rzeszowie, prowadząca scholę   w Sławęcinie; Stanisław Mazurek – Społeczne Ognisko Muzyczne w Jaśle, Filia w Skołyszynie oraz Jadwiga Szarek – Instruktor muzyki GOKiCz w Skołyszynie oceniało umiejętności wokalne wykonawców, dykcję, interpretację, stopień trudności wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny.

zobacz strona gokicz.skolyszyn

Może Ci się również spodoba