Pieśń o tej, co nie zginęła

10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu – apel z okazji Święta Niepodległości.

Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, któryw czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Natomiast interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Akademię z tej okazji przygotowała młodzież z klasy V szkoły podstawowej i II gimnazjum pod opieką: pani Bożeny Krawczyk, Agnieszki Wieczorek i pana Eryka Krawczyka. Oprawę muzyczną przygotował chór szkolny pod kierunkiem pani Ewy Gubernat.

Pani dyrektor Bożena Zabrzeska dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia, podkreśliła jego wartość wychowawczą i artystyczną.

Może Ci się również spodoba