Jasełka w Naszej Szkole

Święta Bożego Narodzenia to ważny moment w życiu wszystkich Polaków. W magiczną atmosferę tego okresu wprowadziły uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej w Kunowej jasełka, które już tradycyjnie są szczególnym momentem w życiu szkolnej społeczności. W tym roku szkolnym w przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy I, IV, VII oraz chór szkolny.

Uroczysta sceneria świąteczna była tłem do poważnych rozważań na temat miłości, rodziny, pokoju, empatii i altruizmu. W recytacjach uczniowie podkreślili znaczenie tradycji, wspólnego spędzania Świąt, dzielenia się Opłatkiem, który jest znakiem przyjaźni i miłości oraz symbolem pojednania i przebaczenia. Były również szczere i wesołe życzenia świąteczne. Wspaniałą oprawę uroczystości stanowiły liczne kolędy i pastorałki pięknie wyśpiewane przez dziewczęta ze szkolnego chóru.

Ważnym momentem w trakcie uroczystości było przekazanie przez Członków OSP Pusta Wola – Betlejemskiego Światła Pokoju. Pani Dyrektor Mariola Krygowska, przyjmując je, podkreśliła znaczenie pokoju i miłości na świecie oraz złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne.

Zobacz film

Może Ci się również spodoba