„Czy to magia?? Nie, to czysta nauka”

     10 listopada  do naszej szkoły przyjechała grupa animatorów „Zaelektryzowani”.  Zaprezentowali spektakl  pt. „Czy to magia? Nie, to czysta nauka”. Grupa specjalizuje się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawienie interaktywnych spektakli, których celem jest – poza oczywistym elementem rozrywkowym – przemycić treści lekcyjne.

    W sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a zarazem wesoły i zabawny   animatorzy prezentowali niezwykłe eksperymenty fizyczno -chemiczne i intrygujące ciekawostki o budowie organizmu.

     W ramach spektaklu uczniowie obserwowali proste eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi i dowiedzieli się, na czym polega gwałtowny samozapłon siedmiotlenku manganu, tworzenie mgły, wytwarzanie domowym sposobem helu i wodoru, rozkład termiczny glukonianu wapnia. Dzieci obejrzały doświadczenia związane z CO2, poznały też podstawy anatomii budowy ludzkiego ciała i dowiedziały się, jakie są podstawowe funkcje życiowe organizmu. W ten „magiczny” sposób uczniowie poznali podstawy anatomii ludzkiego ciała i podstawowe funkcje życiowe organizmów oraz podstawy elektrostatyki.

    Najciekawszym elementem spektaklu była możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci w pokazie, uczniowie byli zachwyceni!

    Żywa lekcja przyrody bardzo podobała się wszystkim widzom. Aktorzy nie tylko wspaniale bawili publiczność,  ale także rozbudzili  wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu przyrody.

Może Ci się również spodoba