Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

    Dnia 10 listopada 2016r w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Zaprezentowany program artystyczny przypomniał ważne wydarzenia historyczne – od utraty wolności przez Polskę w wyniku rozbiorów – po jej odzyskanie 11 listopada 1918r.

     Uczniowie pod opieką nauczycieli Z. Krawczyka oraz J. Skauby przedstawili zdarzenia i osoby związane z tym ważnym dla Polaków świętem.

     Utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Ich uzupełnieniem były utwory muzyczne –  Mazurek Dąbrowskiego, Uwięziony ptak, Niepodległość- trudne słowo.

     Nastrój powagi i wzruszenia był nagrodą dla tych, którzy uczestniczyli w przygotowaniu programu artystycznego (uczniowie klasy II b), a przede wszystkim potwierdzeniem, że Święto Niepodległości to wydarzenie ważne dla wszystkich Polaków.

Może Ci się również spodoba