„Z pamięci o bliskich utkana jest nasza tożsamość”

    Z tym przesłaniem uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Kunowej udali się 19.10.2017r. na Cmentarz Parafialny w Harklowej, aby złożyć kwiaty, zapalić znicze i ofiarować modlitwę w intencji wszystkich spoczywających na tym cmentarzu.

     Zbliżające się Święto Zmarłych to okazja do refleksji, zadumy oraz wspomnienia tych, którzy pogrzebani zostali w bezimiennych mogiłach lub poza Ojczyzną. Uczniowie uczcili pamięć żołnierzy poległych w czasie wojen, powstań narodowych oraz wszystkich tych, którzy walczyli o Wolność. Z zaangażowaniem uprzątnęli otoczenie pomnika znajdującego się na cmentarzu. Wyjście na cmentarz w słoneczny dzień okazało się doskonałą lekcją zachowania, historii i patriotyzmu.

Może Ci się również spodoba