Wycieczka do Rzeszowa

6 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie klasy I ze Skołyszyna, udali się na wycieczkę do Rzeszowa, gdzie aktualnie w Galerii Millenium znajduje się wystawa Klocków LEGO. W trakcie zwiedzania uczniowie przenieśli się w niezwykły, bajkowy świat budowli z klocków. Obok ekspozycji prezentujących baśniowe, kosmiczne czy historyczne modele znalazły się również takie, które ukazywały zdobycze współczesnej techniki, architektury, budowle czy słynnych ludzi. Był więc m.in. największy na świecie samolot z klocków Lego, czy figura polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego oraz Roberta Waldowa -najwyższego człowieka na świecie. Oprócz zwiedzania dzieci miały okazję pobawić się na pełnym klocków ,,legowym” placu zabaw oraz oglądnąć film edukacyjny.
Kolejnym równie ciekawym punktem wycieczki było zwiedzanie Portu Lotniczego Rzeszów -Jasionka. Tutaj uczniowie mieli okazję oglądać startujące samoloty, przechodzić przez bramki kontrolne. Dowiedzieli się również jak wygląda odprawa pasażerów i jakich przedmiotów nie można zbierać  na pokład samolotu. Bardzo interesujące było także spotkanie ze strażakami pracującymi na lotnisku. Był to dzień pełen wrażeń, bardzo udany i wesoły. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Może Ci się również spodoba