Witaj majowa jutrzenko, Świeć naszej polskiej krainie,(…)

W dniu 5 maja 2016 roku w Zespole Szkół Publicznych w Kunowej odbyła się uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, narratorzy przypomnieli tło historyczne wydarzeń związanych z uchwaleniem przez Sejm Wielki Ustawy Rządowej z dnia 3 maja 1791 roku. Następnie recytatorzy urozmaicili ten krótki zarys historyczny piękną recytacją wierszy o tematyce patriotycznej, które zostały wzbogacone pieśniami w wykonaniu chóru szkolnego. Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor Bożena Zabrzeska dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia, podkreśliła jego wartość wychowawczą i artystyczną.

Akademię przygotowali uczniowie z czwartej i piątej klasy pod kierunkiem pani Agnieszki Setlik i pana Zenona Krawczyka oraz chór szkolny pod opieką pani Ewy Gubernat występujący na tle scenografii przygotowanej przez panią Martę Paszyńską.

Może Ci się również spodoba