Wycieczka do Inwałdu

 

W dniu 12 maja uczniowie kl. III, IV, V, VI byli na wycieczce w Inwałdzie. W planie mieliśmy zwiedzenie Parku Miniatur i Średniowiecznej Warowni.

Park Miniatur to niezwykłe miejsce, w którym podczas „podróży” przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk uczniowie podziwiali miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. W czasie spaceru po parku dzieci  były pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego.

Miniatury to nie jedyne atrakcje Parku. Na najmłodszych czekał Lunapark – karuzele, diabelski młyn, spływ dziką rzeka i zjeżdżalnie, Autoscooter, Kino 5D.

Zwiedzaliśmy również Warownie w Inwałdzie – gród średniowieczny zajmujący teren 2,5 tys. m2  Kamienistą drogą weszliśmy na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca – średniowieczną osadę, zbrojownię, komnatę damy,  salę tortur czy Park Ruchomych Smoków. Odwiedziliśmy chatę garncarza wypalającego garnki, podziwialiśmy kobiety tkające materiały na krośnie, kowala wykuwającego miecz oraz szewca zajmującego się wyrobem skórzanych ciżemek.

Nie zabrakło też zabaw w stylu średniowiecznym – każdy miał możliwość postrzelać z łuku. Na koniec obudziliśmy śpiącego smoka, który dla nas śpiewał i tańczył.

Wycieczka była bardzo udana. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Inwałdu.

« z 2 »

Może Ci się również spodoba