Święto Narodowe Trzeciego Maja

    W dniu 5 maja 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na część artystyczną złożył się montaż słowno – muzyczny przybliżający tło historyczne tamtych wydarzeń. Całość uświetnił taniec narodowy – polonez, tańczony na dworach szlacheckich i królewskich. Wykonali go uczniowie klas I i II gimnazjum przygotowani przez Panią Ewę Gubernat. Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani dyrektor Mariola Krygowska, która podziękowała uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w piękną aranżację przedstawienia.

      Akademię przygotowali uczniowie I i II klasy gimnazjum pod kierunkiem Pana Eryka Krawczyka i Pana Pawła Matusza. Chór szkolny prowadzony przez Panią Ewę Gubernat wystąpił na tle pięknej scenografii wykonanej przez Panią Martę Paszyńską.

Może Ci się również spodoba