Kunowa 89a, 38-243 Harklowa,  tel.(013) 4494127, mail: gimkunowa2@o2.pl
Strona główna
Wydarzenia
Historia szkoły
Kadra
Pedagog szkolny
Szkoła Podst.
Gimnazjum
Plan lekcji
Dokumenty
Nasze osiągnięcia
Galeria
Dla rodziców
Dla uczniów
Ciekawe strony

 Aktualizacja 16.06.2016
 

vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

Rok szkolny 2015/2016

 

Wykaz podręczników  na rok szkolny 2016/2017

szkoła podstawowa

gimnazjum


Piknik Rodzinny

W niedzielę 12.06.2016  r. szkoła organizowała Piknik Rodzinny. Dzięki dobrej pogodzie można było spędzić niedzielne popołudnie na powietrzu, korzystając rodzinnie z atrakcji przygotowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Atrakcje imprezy to Konkurs Krasomówczy, inscenizacja z okazji Dnia Matki, Prezentacja Projektu Edukacyjnego „Kapsuła Czasu”, występy dzieci z „zerówki” i uczniów klas I – VI szkoły podstawowej oraz koncert piosenek w pięknym wykonaniu uczennic  Gimnazjum. Gościliśmy również Zespół Algretto z ogniska muzycznego przy JDK-u w Jaśle. Strażacy wykonali pokazy strażackie. Dla maluchów była możliwość zabawy w dmuchanym zamku. Inne atrakcje to zapiekanki, grill, ciasta, lody, napoje. Wszystko odbyło się zgodnie z planem, a zdjęcia przybliżają piknikową atmosferę.

zobacz


Wycieczka w Pieniny

W dniach 6-8 czerwca odbyła się wycieczka klas gimnazjalnych w Pieniny. Uczniowie oglądali okolice Pienińskiego Parku Narodowego z jednego ze szczytów: Sokolicy. Następnego dnia udali się pieszo do Leśnicy po słowackiej stronie do Czerwonego Klasztoru. Niesamowitych wrażeń dostarczył im spływ z flisakami na tratwach po Dunajcu oraz przejazd kolejką linową na Palenicę i Jaworki.  Ponadto podziwiali piękne skały i roślinność Wąwozu Homole oraz zwiedzali ruiny zamku w Czorsztynie, na który popłynęli gondolą z przystani pod zamkiem w Niedzicy. Wieczorami spacerowali po Szczawnicy i okolicy rozkoszując się tamtejszą przyrodą.

zobacz


Ogród najpiękniejszych życzeń

23 maja uczniowie klas I i II zaprosili swoje mamy na uroczystą akademię z okazji ,,Dnia Matki".
Uczniowie pod okiem swoich wychowawców przygotowali program artystyczny w formie wierszy, piosenek, pokazu mody, konkursów itp. Uroczystość  zwieńczył poczęstunek i wspólny taniec dzieci ze swoimi mamami.

zobacz


 


 

ZAWIADOMIENIE

 

    Dyrektor ZSP w Kunowej informuje, że 02.06.2016 r. o godz.1630 w GOKiCz w Skołyszynie odbędą się warsztaty dla rodziców w ramach Programu Profilaktyki Zintegrowanej  „Archipelag Skarbów – nawigacja ku marzeniom”.

Program skierowany jest do uczniów, rodziców i nauczycieli, a jego celem jest przekazywanie zasad i wartości, które uchronią młodzież przed współczesnymi zagrożeniami.


Politechnika Dziecięca z Rzeszowa

 

W dniu 20. 05. Uczniowie kl. IV – VI wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Politechnikę Dziecięcą z Rzeszowa,  które odbyły się w Skołyszynie.

W pierwszej części zajęć uczniowie wysłuchali wykładu pt. Dlaczego samolot lata?, w czasie, którego organizatorzy wykonywali różne doświadczenia fizyczne, wyjaśniające prawa fizyczne wykorzystywane w lotnictwie.

Następnie odbyły się warsztaty, na których uczniowie samodzielnie budowali modele szybowców. Zajęcia zakończyły się konkursem na najdłuższy lot zrobionym przez siebie szybowcem.

zobacz


III Międzyszkolny Konkurs Krasomówczy

19. 05. 2016 r. w Zespole Szkół Publicznych w Kunowej zebrali się miłośnicy żywego słowa, aby wziąć udział w III Międzyszkolnym Konkursie Krasomówczym. Tematem tegorocznego były „Zabawy wieku dziecięcego w literaturze”

Uczestnicy sięgnęli do klasyki literatury dziecięcej jak „Tomek Sawyer” czy „ Dzieci z Bullerbyn”, a także do prozy współczesnej np. Doroty Suwalskiej „ Znowu kręcisz, Zuźka!” 

Wszyscy wykazali się umiejętnością pięknej recytacji, doskonale opanowali gest sceniczny, mimikę. Piękne słowo dopełniły barwne i ciekawe kostiumy. Jury miało trudne zadanie by wyłonić najlepszych z najlepszych.

Wyniki konkursu:

Pierwsze miejsce ex aequo zajęli :

Szymon Skałba                     ZSP w Kunowej                                przygotowany przez p mgr H. Knapik

Sebastian Mikołajczyk         ZSP w Skołyszynie               
przygotowany przez p. mgr M. Mastej

Drugie miejsce:

Anna Sokołowska     ZSP w Skołyszynie               
przygotowana przez p. mgr R. Opałka

Trzecie miejsce:

Patryk Gotfryd         SP w Harklowej                    
przygotowany przez p. mgr M. Drankę-Żywiec

Wszyscy oprócz dyplomów otrzymali nagrody książkowe.

Już dziś zapraszamy uczniów klas IV-VI ze szkół naszej gminy na kolejną edycję konkursu za rok.

 

zobacz


Ogłoszenie

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Kunowej informuje, że dni 25.05.2016 i 27.05.2016 są dniami wolnymi od zajęć edukacyjnych.

W tych dniach uczniowie mogą korzystać z zajęć opiekuńczo – wychowawczych organizowanych w szkole. Prosimy rodziców o zgłoszenie potrzeby opieki nad dzieckiem do dnia 24.05.2016.


 Ogłoszenie

Dnia 20.05.2016 r. (piątek) o godz.. 16.00 odbędzie się w Zespole Szkół Publicznych w Kunowej zebranie rodzicielskie, po spotkaniu z p. Dyrektor będzie wywiadówka.


Artysta to taki czarodziej , któremu
Za różdżkę służy tylko umysł, serce, i dusza.

 

W dniu 12.04.2016r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Jaśle odbył się XII Wojewódzki Konkurs Plastyczny.

Wzięło w nim udział 96 uczniów z 23 szkół powiatu. Artyści wykazali się pomysłowością, oryginalnością wykonania, inwencją twórczą w doborze technik plastycznych.

Jury konkursu przyznało 3 nagrody specjalne, 20 nagród i 32 wyróżnienia.

Również nasze uczennice Klaudia Pruś z klasy V i Ewelina Jasiewicz z klasy VI znalazły się w gronie nagrodzonych.

zobacz


XXIV Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

 

29.04.2016 r. w odbył się XXIV Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, w którym udział wzięło ponad 200 uczestników ze szkół naszej gminy.

Jury w składzie:

-Daniel Mrugał- nauczyciel gry na instrumentach z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle

-Lucyna Antas- muzyk, wokalistka

-Jadwiga Szarek- instruktor muzyki w GOKiCz w Skołyszynie

nagrodziło i wyróżniło solistów i zespoły:

 Reprezentanci naszej szkoły w poszczególnych kategoriach  zajęli następujące miejsca:

KLASY 0 – III

 SOLIŚCI

M-ce  III Hania Chesnekova- kl. I – SP Kunowa

ZESPOŁY

M-ce  II zespół ,,Słoneczka” – kl. I-III – SP Kunowa

      KLASY IV-VI

 ZESPOŁY

M-ce  III  zespół ,,Melodia” – kl. IV – VI – SP Kunowa

 GIMNAZJUM

 SOLIŚCI

M-ce I  Marzena Sendecka – kl. III – ZSP Kunowa

          II Izabela Rewiś – kl. III – ZSP Kunowa

          Wyróżnienia

- Magdalena Korzeniowska – kl. III – ZSP Kunowa

ZESPOŁY

M-ce II chór z kl. I i III – ZSP Kunowa

          zobacz


 

Wycieczka do Rzeszowa

6 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie klasy I ze Skołyszyna, udali się na wycieczkę do Rzeszowa, gdzie aktualnie w Galerii Millenium znajduje się wystawa Klocków LEGO. W trakcie zwiedzania uczniowie przenieśli się w niezwykły, bajkowy świat budowli z klocków. Obok ekspozycji prezentujących baśniowe, kosmiczne czy historyczne modele znalazły się również takie, które ukazywały zdobycze współczesnej techniki, architektury, budowle czy słynnych ludzi. Był więc m.in. największy na świecie samolot z klocków Lego, czy figura polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego oraz Roberta Waldowa -najwyższego człowieka na świecie. Oprócz zwiedzania dzieci miały okazję pobawić się na pełnym klocków ,,legowym” placu zabaw oraz oglądnąć film edukacyjny. 
  Kolejnym równie ciekawym punktem wycieczki było zwiedzanie Portu Lotniczego Rzeszów -Jasionka. Tutaj uczniowie mieli okazję oglądać startujące samoloty, przechodzić przez bramki kontrolne. Dowiedzieli się również jak wygląda odprawa pasażerów i jakich przedmiotów nie można zbierać  na pokład samolotu. Bardzo interesujące było także spotkanie ze strażakami pracującymi na lotnisku. Był to dzień pełen wrażeń, bardzo udany i wesoły. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

zobacz


Wycieczka do Inwałdu

 

W dniu 12 maja uczniowie kl. III, IV, V, VI byli na wycieczce w Inwałdzie. W planie mieliśmy zwiedzenie Parku Miniatur i Średniowiecznej Warowni.

Park Miniatur to niezwykłe miejsce, w którym podczas „podróży” przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk uczniowie podziwiali miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. W czasie spaceru po parku dzieci  były pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego.

Miniatury to nie jedyne atrakcje Parku. Na najmłodszych czekał Lunapark – karuzele, diabelski młyn, spływ dziką rzeka i zjeżdżalnie, Autoscooter, Kino 5D.

Zwiedzaliśmy również Warownie w Inwałdzie - gród średniowieczny zajmujący teren 2,5 tys. m2  Kamienistą drogą weszliśmy na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca – średniowieczną osadę, zbrojownię, komnatę damy,  salę tortur czy Park Ruchomych Smoków. Odwiedziliśmy chatę garncarza wypalającego garnki, podziwialiśmy kobiety tkające materiały na krośnie, kowala wykuwającego miecz oraz szewca zajmującego się wyrobem skórzanych ciżemek.

Nie zabrakło też zabaw w stylu średniowiecznym – każdy miał możliwość postrzelać z łuku. Na koniec obudziliśmy śpiącego smoka, który dla nas śpiewał i tańczył.

Wycieczka była bardzo udana. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Inwałdu.

zobacz


Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,(...)

W dniu 5 maja 2016 roku w Zespole Szkół Publicznych w Kunowej odbyła się uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, narratorzy przypomnieli tło historyczne wydarzeń związanych z uchwaleniem przez Sejm Wielki Ustawy Rządowej z dnia 3 maja 1791 roku. Następnie recytatorzy urozmaicili ten krótki zarys historyczny piękną recytacją wierszy o tematyce patriotycznej, które zostały wzbogacone pieśniami w wykonaniu chóru szkolnego. Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor Bożena Zabrzeska dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia, podkreśliła jego wartość wychowawczą i artystyczną.

 

Akademię przygotowali uczniowie z czwartej i piątej klasy pod kierunkiem pani Agnieszki Setlik i pana Zenona Krawczyka oraz chór szkolny pod opieką pani Ewy Gubernat występujący na tle scenografii przygotowanej przez panią Martę Paszyńską.


Dzień Ziemi

W dniu 29 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Publicznych w Kunowej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Ziemi przygotowania pod kierunkiem Pani Anity Racia, pani Eweliny Borowskiej Pawluś i pani Ewy Gubernat. Występujący w akademii uczniowie w wierszach i piosenkach propagowali proekologiczne zachowania i podkreślali jak ważna jest ochrona środowiska i jakie zagrożenia czyhają na naszą planetę. Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor Bożena Zabrzeska dziękując twórcom przedstawienia, zaznaczyła, że to od każdego z nas zależy jak będzie wyglądał świat i Ziemia.

zobacz


Kolejny sukces naszego gimnazjalisty Przemysława Rewisia  
w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej  
„Młodzież zapobiega pożarom”

 

W dniu 28 kwietnia  2016 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W kategorii szkół gimnazjalnych Gminę Skołyszyn reprezentował uczeń naszego gimnazjum Przemysław Rewiś, który również na tym etapie okazał się najlepszy, zdobywając I miejsce. Jako laureat będzie reprezentował  powiat jasielski w eliminacjach wojewódzkich.


 

Sukces gimnazjalisty Przemysława Rewisia w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 26 kwietnia 2016 roku w remizie OSP w Skołyszynie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. W kategorii szkół gimnazjalnych najlepszym okazał się uczeń naszego gimnazjum Przemysław Rewiś.  Jako zdobywca I miejsca będzie reprezentował  Gminę Skołyszyn w eliminacjach powiatowych.

 


 

Spotkanie z pisarzem

 

             22 kwietnia uczniowie klasy II gimnazjum wzięli udział w spotkaniu autorskim z Panem Pawłem Beręsewiczem. Wydarzenie miało miejsce w GOKiCz w Skołyszynie.

            Paweł Beręsewicz jest autorem książek dla dzieci i młodzieży, jego utwory cieszą się dużą popularnością wśród młodych czytelników i uznaniem krytyków. Nasza młodzież, wspólnie z uczniami innych szkół, miała możliwość poznania  Pisarza, wzięła również udział w rozmowie na temat warsztatu pracy pisarza, inspiracji i pomysłów na książki.


 

Projekt edukacyjny

W dniu 17 marca 2016 roku grupa w składzie: Julia Podraza, Marta Stój, Łukasz Szydłowski, Kamil Stachaczyński, Piotr Stygar, Adrian Stusowski, Patryk Zawisza zaprezentowała projekt edukacyjny z fizyki „Rozszerzalność temperaturowa ciał stałych cieczy i gazów”. Celem projektu było przybliżenie informacji o tym jakie znaczenie w życiu codziennym ma rozszerzalność temperaturowa substancji. Uczniowie wykonali kilka doświadczeń oraz przygotowali interesującą prezentację multimedialną, która została zaprezentowana przed kolegami z klasy oraz uczniami klasy I gimnazjum.

zobacz


Konkurs Recytatorski

  "Wielkanoc w poezji"

Dnia 31 marca w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski-
"Wielkanoc w poezji". Konkurs skierowany był do uczniów kl. 0-III naszej szkoły. Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości dzieci na kulturę słowa, doskonalenie recytacji, zwrócenie uwagi na piękno poezji oraz polskiej tradycji związanej z Wielkanocą.

Uczestnicy prezentowali wyrównany poziom umiejętności recytatorskich. Jury w składzie: p.dyr. Bożena Zabrzeska, p.Halina Knapik i p. Marta Paszyńska wyłoniło następujących laureatów :

 

Klasy 0-I

    I miejsce - Martyna Bochnia - kl.0

    I miejsce - Jakub Wąsacz    - kl.I

    II miejsce - Wiktor Mrozek  -  kl.I

    III miejsce- Kamil Woźniak  - kl.0

 

Wyróżnienia :

    Szymon Bolak - kl.0

    Gabriela Kozioł - kl.I

    Michał Owczarski - kl.I

    Maciej Setlik -   kl.I

 

Klasy II-III

    I miejsce - Pola Chrostowska- kl.II

    II miejsce - Weronika Sokołowska- kl. II

    III miejsce - Gabriela Miras  - kl. III

 

Wyróżnienie:

    Jakub Stachaczyński - kl.II

 

zobacz


 

POWITANIE WIOSNY

W dniu 18 marca, z okazji pierwszego dnia wiosny, uczniowie klasy 6 SP zastępowali nauczycieli w prowadzeniu lekcji. Wszyscy sumiennie wywiązali się z powierzonego im zadania. Uczniowie, przy okazji tej zabawy mogli doświadczyć, jak trudna jest praca nauczyciela. Dzień ten sprawił mnóstwo radości zarówno uczniom jak i nauczycielom. 

zobacz


Informacja

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Kunowej informuje, że w dn.22.03.2016r. w godz. 9.00 – 12.00 przy szkole będą wydawane jabłka.

Owoce będą mogli odebrać rodzice uczniów na podstawie wydanych przez szkołę talonów.


Ogłoszenie

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Kunowej informuje, że Rekolekcje dla uczniów naszej szkoły odbędą się w dniach 21.03.2016 – 23.03.2016.

W tych dniach uczniowie mogą korzystać z zajęć opiekuńczo – wychowawczych organizowanych w szkole. Prosimy rodziców o zgłoszenie potrzeby opieki nad dzieckiem w czasie Rekolekcji na 3 dni przed planowanym dniem wolnym.

plan rekolekcji   zobacz


Warsztaty w Karpackiej Troi
 

W dniu 5 lutego 2016 roku uczniowie ZSP w Kunowej uczestniczyli w warsztatach w Karpackiej Troi, których przewodnim tematem było pismo starożytnych Sumerów. W trakcie warsztatów uczniowie wytrwale ćwiczyli trudną technikę pisania na glinianych tabliczkach, a następnie z ogromną satysfakcją prezentowali wytwory swej pracy. Po zakończeniu części warsztatowej gimnazjaliści zwiedzili również salę muzealną i skansen archeologiczny zapoznając się z różnymi zabytkami charakterystycznymi dla kultury mierzanowickiej (grupa pleszowska), kultury Otomani-Füzesabony, i kultury wczesnosłowiańskiej, których przedstawiciele zamieszkiwali w przeszłości nasze tereny.

zobacz


Teatrzyk kukiełkowy

Wyjątkowy gość

zobacz


Zawody sportowe w naszej szkole

zobacz


BAL KARNAWAŁOWY

30 stycznia 2016r.  w naszej szkole odbył się coroczny bal karnawałowy, w którym wzięli udział uczniowie kl.0-III oraz ich młodsi koledzy. Do wspólnej zabawy zaprosił wszystkich sympatyczny Klaun Roberto. Jak na prawdziwy bal karnawałowy przystało nie zabrakło pięknych strojów. Były wróżki, królewny, rycerze, piraci i wielu innych znanych bohaterów z bajek. Zabawa dostarczyła dzieciom wiele wspaniałych przeżyć i miłych wrażeń.

 Następny bal karnawałowy już za rok...

zobacz


XIV Przegląd Piosenki Religijnej, Kolęd i Pastorałek w Skołyszynie

 

            27 stycznia 2016r nasza szkoła wzięła udział w XIV Przeglądzie Piosenki Religijnej, Kolęd i Pastorałek w Skołyszynie. Wystąpiło 210 uczniów. Wykonawców oceniało Jury w składzie: Monika Gorczyca-Byczek, Stanisław Mazurek, Jadwiga Szarek.

II miejsce otrzymał zespół wokalno-instrumentalny Melodia

w kategorii Gimnazjum:

III miejsce otrzymał Chór Gimnazjum - klasa I i III

w kategorii Soliści:

I miejsce zdobyła Marzena Sendecka – klasa III

III miejsce zdobyła Magdalena Korzeniowska – klasa III

Wyróżnienie otrzymała Izabela Rewiś – klasa III

Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy i statuetki

Do konkursu uczniów przygotowała pani Ewa Gubernat

zobacz


OGŁOSZENIE

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Kunowej informuje, że zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2016/2017 rozpoczną się od dnia 25 stycznia 2016r do 12 lutego 2016r.

Proszę o zgłaszanie chętnych dzieci w wieku od 3 lat w sekretariacie szkoły.


Ogłoszenie

Zebranie z Rodzicami

W czwartek (28 stycznia 2016) o godz.16.00 odbędzie się spotkanie Rodziców  z dyrektorem a następnie z wychowawcami klas.Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe dni w roku.

 

W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są przez swoje wnuczęta szczególnymi dowodami miłości.

22 stycznia jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, przygotowana przez uczniów kl.0 i kl. I. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek i program artystyczny, w trakcie którego wnuczęta zaprezentowały swoje talenty muzyczne, aktorskie i taneczne.

Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie na długo w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

 

zobacz


10 stycznia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali jasełka oraz kolędy w Kościele Parafialnym w Harklowej. Licznie zgromadzeni parafianie ze wzruszeniem obejrzeli spektakl, a występujących nagrodzili gromkimi brawami.

zobacz


Kolęda na ziemi

W dniu 22 grudnia 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Kunowej pod kierunkiem pani Haliny Knapik i pani Sylwii Kostki zaprezentowali przedstawienie bożonarodzeniowe (jasełka) na tle scenografii przygotowanej przez panią Martę Paszyńską. Kolejne scenki jasełek wzbogacone zostały polskimi kolędami w wykonaniu chóru szkolnego pod opieką pani Ewy Gubernat. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Mariola Krygowska podziękowała twórcom bożonarodzeniowego przedstawienia i złożyła życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły .

 

fotogaleria

Przedstawienia bożonarodzeniowe (Jasełka, Krippenspiel, Nativity Play) wywodzą się ze średniowiecznych misteriów franciszkańskich (1223, Greccio, Franciszek z Asyżu). Spopularyzowana w Polsce nazwa Jasełka, określająca te przedstawienia, pochodzi od staropolskiego rzeczownika Jasła (= żłób, drabinki zbite z desek służące do zakładania paszy dla bydła), którego zdrobnieniem były właśnie jasełka czyli małe jasła. Z czasem słowo to nabrało sensu religijnego, stając się nazwą dla widowiska związanego z opisem Bożego Narodzenia. Warto także zauważyć, że podobną etymologię ma niemieckie Krippenspiel (Krippe = żłób). W Polsce przedstawienia bożonarodzeniowe pojawiły się już pod koniec XIII wieku (pierwszy raz miano je zorganizować w otoczeniu św. Kingi), a ich propagatorami w okresie średniowiecza byli przede wszystkim franciszkanie. Ogromną popularność jasełka zyskały jednak dopiero w czasach renesansu i baroku za sprawą jezuitów, którzy w okresie świąt przedstawiali po łacinie i po polsku dialogi na Boże Narodzenie bądź też dialogi pasterzy (m.in.: Dialogus In Natali Domini; Dyjalog o cudownym narodzeniu Syna Bożego; Rozmowa pasterzów przy narodzeniu Chrystusowym). W XVIII wieku jasełka musiały już głęboko wrosnąć w polską tradycję religijną, skoro ich charakterystykę umieszcza w swym dziele ks. Jędrzej Kitowicz (Opis obyczajów za panowania Augusta III). Z kolei w latach niewoli narodowej w jasełkach polskich, obok treści religijnych, bardzo często pojawiały się elementy patriotyczne podtrzymujące ducha narodowego, czego najlepszym przykładem są jasełka autorstwa Lucjana Rydla (Betlejem polskie). Natomiast w obecnych czasach tradycja przedstawień jasełkowych pielęgnowana jest w wielu polskich szkołach.


Zapraszamy wszystkie chętne dzieci na spotkanie 
ze ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM,

które odbędzie się 7 grudnia w naszej szkole o godz. 8.30


Warsztaty cukiernicze

16 listopada uczniowie kl. 0 i kl. I gościli w cukierni  „Grodzka” w Bieczu. Dzieci poznały pracę cukiernika, a także brały udział w warsztatach cukierniczych, podczas których przygotowały ciasto na mufinki, wykrawały ciastka i dekorowały pierniczki.

                Wizyta w cukierni zakończyła się degustacją wykonanych przez dzieci ciastek, oraz wręczeniem dyplomów Mistrzowskich Młodego Cukiernika.

Dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie serdecznie dziękują państwu Katarzynie i Sławomirowi Bochniom za zaproszenie i miłe przyjęcie.

fotogaleria


Zebranie z Rodzicami

W czwartek (19 listopada 2015) o godz.16.00 odbędzie się spotkanie Rodziców  z  wychowawcami klas.


 

Pieśń o tej, co nie zginęła

10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu - apel z okazji Święta Niepodległości.

Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Natomiast interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Akademię z tej okazji przygotowała młodzież z klasy V szkoły podstawowej i II gimnazjum pod opieką: pani Bożeny Krawczyk, Agnieszki Wieczorek i pana Eryka Krawczyka. Oprawę muzyczną przygotował chór szkolny pod kierunkiem pani Ewy Gubernat.

Pani dyrektor Bożena Zabrzeska dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia, podkreśliła jego wartość wychowawczą i artystyczną.

zobacz


Sukces uczniów naszej szkoły

w gminnym konkursie recytatorskim

LITERATURA I DZIECI „Podróże małe i duże”

5 listopada 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego LITERATURA I DZIECI, ogłoszonego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. W eliminacjach udział wzięło 53 recytatorów ze szkół podstawowych z Gminy Skołyszyn.

Przedmiotem konkursu była twórczość znaczących i wybitnych autorów, którzy w swoich utworach poruszają tematykę związaną z podróżowaniem po świecie (realnym i tym w wyobraźni), wiedzą o krajach bliskich i dalekich oraz życiu ich mieszkańców.

Recytatorów oceniało jury w składzie:

Małgorzata Grabias - instruktor Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie;

Marta Gąsiorowska – dyrektor GOKiCz w Skołyszynie;

Monika Stanisławczuk - bibliotekarz GOKiCz w Skołyszynie.

 

ZSP w Kunowej reprezentowali:

w kategorii wiekowej klasy 0 – III

Wiktor Mrozek – kl.I

Michał Owczarski – kl. I

Jakub Wąsacz – kl.  I  WYRÓŻNIENIE

Przygotowani do konkursu przez p. Justynę Porębską

w kategorii wiekowej klasy IV-VI

Eliza Przybyłowicz – kl.IV

Emilia Baron kl. V  MIEJSCE II

Karolina Leśniak kl. V

Bartosz Owczarski kl. V

Przygotowani do konkursu przez p. Halinę Knapik

Nagrodzeni uczniowie (laureaci miejsc I, II i III ) będą reprezentować Gminę Skołyszyn na eliminacjach rejonowych, które odbędą się 19 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie, skąd mogą zostać zakwalifikowani do ścisłego finału.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

 

zobacz


Pasowanie Pierwszoklasistów

''Witaj Szkoło''

      23 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy I S.P. W tych uroczystych chwilach towarzyszyli pierwszakom ich rodzice, nauczyciele oraz koleżanki, koledzy z samorządu uczniowskiego i młodszych klas. Podczas przedstawienia pt.,, Jak żółtodzioby stały się uczniami'', pierwszoklasiści udowodnili zgromadzonym, że już dużo wiedzą i umieją, i że zasługują na miano prawdziwych uczniów. Po złożeniu uroczystego ślubowania pani dyrektor Bożena Zabrzeska dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Tradycyjnie uroczystość zakończyła się wspólnym świętowaniem, prezentami i poczęstunkiem.

zobacz


Otrzęsiny

Zgodnie z odwieczną tradycją (beania est initium studiorum) w dniu 8  października 2015 roku w Zespole Szkół Publicznych w Kunowej odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych. Specjalnie na ten uroczysty dzień Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Doroty Dłuskiej i p. Marty Paszyńskiej przygotował wiele gier i zabaw integracyjnych dla najmłodszych kolegów. Po ich zakończeniu pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci przez starszą brać uczniowską w poczet godnych uczniów kunowskiej szkoły.

fotogaleria


Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

            13 X 2015 r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie kl. III a gimnazjum przygotowali przedstawienie, które rozbawiło grono pedagogiczne i zebranych w sali gimnastycznej uczniów. Inscenizacja zawierała zbiór porad dla pedagogów, jak przetrwać  w trudnej szkolnej rzeczywistości. Także niezwykłe stroje zaproponowane nauczycielom w pokazie mody wywoływały salwy śmiechu. Cały program wzbogaciły piosenki w wykonaniu szkolnego chóru prowadzonego przez p. mgr Ewę Gubernat.

Na zakończenie przewodnicząca Rady Rodziców p. Wirginia Baron złożyła w imieniu rodziców i uczniów wszystkim pracownikom szkoły życzenia i wręczyła kwiaty,
 a p. dyr. Mariola Krygowska wręczyła nauczycielom nagrody.

zobacz


Warsztaty programowania

23 września w GOKiCz w Skołyszynie zostały zorganizowane warsztaty  w zakresie programowania z wykorzystaniem klocków LEGO, w których uczestniczyli   uczniowie klasy piątej i szóstej.

zobacz


Zajęcia dodatkowe w ZSP w Kunowej w roku szkolnym 2015/16

 

Lp.

Rodzaj zajęć

 

Prowadzący

1.

2. 

3.

4.

 5.

 6.

7.

 

8.

9.

10.

  11.

 

12.

 13.

 14.

 15.

Kółko j. angielskiego dla kl. IV

Zajęcia sportowe dla klas I-III

Zajęcia dla uczniów z trudnościami w pisaniu

Zajęcia wyrównawcze

 Kółko recytatorsko – teatralne

Kółko plastyczne

 Zajęcia rozwijające uzdolnienia matematyczne dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

Rozwijające zajęcia matematyczne

 Kółko recytatorsko – teatralne

 Koło literacko - teatralne

 Koło wokalno dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

 Zajęcia rekreacyjno - sportowe

 Koło ekologiczne Zielona Planeta

 Zajęcia sportowe – piłka siatkowa

 Koło fizyczno - geograficzne

S. Kostka

A.Setlik

E. Krawczyk

H. Knapik

H. Knapik

 L. Szafarz

 E. Borowska-Pawluś
D. Dłuska

 Z. Rutana

 J. Porębska

 B. Frużyńska

 E. Gubernat

 

A. Setlik

 A.Racia

 B.Rąpała

J.Skauba

 

 


 

INFORMACJA
o dodatkowych dniach wolnych od zaj
ęć dydaktyczno- wychowawczych

w roku szkolnym 2015/2016

 

            Zgodnie z rozporządzeniem  MEN z dnia 5 października 2010r.w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2010r. Nr 186, poz. 1245) dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Kunowej, po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego ustala następujące dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych:

04.01.2016 (poniedziałek)

05.01.2016r. (wtorek)

02.05.2016r. (poniedziałek)

25.05.2016r. (środa)

27.05.2016r. (piątek)

 

W tych dniach uczniowie mogą korzystać z zajęć opiekuńczo – wychowawczych, organizowanych przez szkołę. Zgłoszone potrzeby zapewnienia zajęć opiekuńczych na ustalone dni wolne następuje poprzez zgłoszenie przez rodziców lub ucznia na 3 dni przed planowanym dniem wolnym.

 


 

Zarządzenie nr 13/2015 Dyrektora ZSP w Kunowej
w sprawie określenia szczegółowych warunków korzystania przez uczniów z bezpłatnych podręczników lub materiałów edukacyjnych.

zobacz


Zebranie z Rodzicami

W poniedziałek (21 września 2015) o godz.16.00 odbędzie się spotkanie Rodziców  z dyrektorem a następnie z wychowawcami klas.

O godzinie 17.30 w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie trójek klasowych.


OGŁOSZENIE

 

Dyrektor ZSP w Kunowej kieruje do Państwa zapytanie ofertowe i zaprasza do składania ofert w celu wyłonienia wykonawcy na zakup wyposażenia stołówki szkolnej.

załączniki:

-specyfikacja -kuchnia

-ZAPYTANIE OFERTOWE NR 1/09/2015
       z dnia 21.09.2015 r.

-ZAŁĄCZNIK NR 2
       do zapytania ofertowego NR 1/09/2015 z dnia 21.09.2015 r.

-UMOWA


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

 

1 września uroczyście przywitaliśmy rok szkolny 2015/2016!!!

Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom dużo uśmiechu, zadowolenia  i samych satysfakcjonujących dni.
 

Rok szkolny 2014/2015

 

Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016

Poniżej znajduje się wykaz podręczników które będą obowiązywać w przyszłym roku szkolnym 2015/16 dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie klas I, II, IV szkoły podstawowej i I gimnazjum mają zapewnione podręczniki przez szkołę.

szkoła podstawowa

gimnazjum


Wycieczka do Wrocławia

zobacz


Projekt Edukacyjny

zobacz


 

Dzień Mamy

26 maja w naszej szkole spotkały się Mamy uczniów klas I-II na uroczystości z okazji Dnia Matki. Uczniowie przygotowali z tej okazji wiersze, piosenki i tańce. Wszystko w wesołej, kolorowej oprawie, bo przecież dla mamusi musi tak być. Po części artystycznej uczniowie złożyli życzenia i wręczyli przygotowane upominki. Dalsza część spotkania przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze przy smacznym ciasteczku i herbatce.

zobacz


II Międzyszkolny Konkurs Krasomówczy

26 maja w ZSP w Kunowej odbył się II Międzyszkolny Konkurs Krasomówczy pt: Mój ulubiony bohater literacki to… . Udział wzięli uczniowie z 4 szkół podstawowych naszej gminy. Uczestnicy wykazali się wysoką kultury słowa, walorami aktorskimi, zrobili duże wrażenie doborem kostiumów i rekwizytów.

Wśród wybieranych bohaterów znaleźli się i klasyczni, dobrze wszystkim znani, jak Tomek Sawyer i Ania z Zielonego Wzgórza, a także współcześni z powieści M. Musierowicz czy J. Olech.

Klasyfikacja:

I miejsce         Sebastian Mikołajczyk          SP Skołyszynie             naucz. M. Mastej

II miejsce        Karolina Kmiotek                  SP Skołyszyn                naucz. M. Mastej

II miejsce        Lidia Kosiba                           SP Lisów                      naucz. E. Podkulska

III miejsce       Milena Stój                            SP Harklowa               naucz. M. Dranka-Żywiec

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział, a nauczycielom za przygotowanie młodych artystów.

Zapraszamy za rok ponownie!

zobacz


 

Ogłoszenie

Przypominamy uczniom, że dni 1,2,3,i 5 czerwca 2015 r. są dniami wolnymi od zajęć w ramach dni wolnych do dyspozycji dyrektora. W tych dniach dla chętnych dzieci będzie czynna świetlica (po wcześniejszym zgłoszeniu przez rodziców).


Piknik Rodzinny 2015


17 maja 2015 r. już kolejny raz w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i licznie przybyli Goście, miło spędzili czas w niedzielne popołudnie. Występy uczniów, konkursy, zabawy z Hokka Hey i pokaz strażacki dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. O dobry humor zebranych zatroszczyła się również sekcja kulinarna, która oferowała domowe ciasta, kiełbaski z grilla, zapiekanki, lody itp.  Patronem Pikniku była firma "Mrówka", sponsor głównej nagrody - tabletu.

zobacz


KONKURS RECYTATORSKI

I

 8 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Szkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Wiosna – pora radosna”. Uczestnicy prezentowali bardzo wyrównany poziom umiejętności recytatorskich.

Jury w składzie: p. B.Zabrzeska, p. M.Paszyńska, p. U.Berkowicz, po burzliwych naradach, wyłoniło następujących laureatów:

Klasy O - I

I miejsce   -   Jakub Wąsacz kl.O

II miejsce  -   Pola Chrostowska kl.

III miejsce -   Wiktor Mrozek kl.O

Wyróżnienia:

Martyna Bochnia kl. O

Michał Owczarski kl.O

Weronika Sokołowska kl.I

Aleksander Chalibożek kl.I

Klasy II – III

I miejsce   -    Izabela Marszałek kl.III

II miejsce   -   Hubert Nowak kl. II

III miejsce  -  Eliza Przybyłowicz kl. III

Wyróżnienia:

Klaudia Lejkowska kl. III

Paulina Kosińska kl.III

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

zobacz


Nasza szkoła wzięła udział w projekcie "Unikalne walory doliny rzeki Białej wartością społeczną i ekonomiczną regionu" realizowanego przez Polski Klub Ekologiczny w Gliwicach.

 

W dniach 17-18 kwietnia w Ciężkowicach odbyły się warsztaty treningowe dla nauczycieli pt."Bioróżnorodność rzek i dolin rzecznych oraz znaczenie wody w przyrodzie w kontekście zmian klimatycznych". Uczestniczyły w nich nauczycielki naszej szkoły panie: Lidia Szafarz i Justyna Porębska. Zajęcia warsztatowe odbywały się w siedzibie Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach i prowadzone były przez specjalistki edukacji ekologicznej z Polskiego Klubu Ekologicznego panie Halinę Stolarczyk i Magdalenę Kitę. Podczas warsztatów uczestnicy brali udział w grach edukacyjnych, wykładach, projekcjach filmowych mających na celu prezentację zagadnień związanych z bioróżnorodnością oraz jej zagrożeniami w dolinach rzecznych. Ponadto mieli okazję zwiedzić Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków oraz poznać różne narzędzia edukacyjne tam funkcjonujące. Program warsztatów obejmował także ćwiczenia terenowe w dolinie rzeki Białej Tarnowskiej- wyznaczanie fizycznych i biologicznych właściwości wody rzeki Białej. Na podstawie wyników dokonanych badań stwierdzono, że rzeka Biała jest czysta a jej parametry chemiczne i biologiczne mieszczą się w pierwszej klasie czystości.

Kolejnym etapem projektu był udział uczniów naszej szkoły w dniu 22 kwietnia w wycieczce do Ciężkowic dofinansowanej ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego, interaktywny spektakl w batyskafie, udział w wielkoplanszowej grze terenowej z pionkami w kształcie mieszkańców rzeki, wizytę w Rezerwacie Przyrody "Skamieniałe Miasto", ognisko i wiele innych atrakcji.

 zobacz


Sukces naszego ucznia podczas eliminacji powiatowych

OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”

W dniu 27 marca 2015 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W kategorii szkół gimnazjalnych Gminę Skołyszyn reprezentował zwycięzca eliminacji gminnych Przemysław Rewiś – uczeń klasy II Gimnazjum w Kunowej. Na tym etapie również okazał się najlepszy, zdobywając I miejsce. Jako laureat reprezentował  będzie powiat jasielski na eliminacjach wojewódzkich.


Wizyta duszpasterska księdza  biskupa Jana Wątroby w Zespole Szkół Publicznych w Kunowej

 

To szczególne dla naszej szkolnej społeczności wydarzenie miało miejsce 26 marca 2015 roku. Ekscelencja ks. biskup Jan Wątroba odwiedził naszą szkołę przy okazji wizytacji Parafii Harklowa. W tym dniu udzielił także uczniom trzeciej klasy gimnazjum sakramentu bierzmowania.

Punktualnie o godzinie 11.00 nasz Gość pojawił się wraz z towarzyszącymi mu księżmi: ks. proboszczem Stanisławem Łukasikiem, ks. dziekanem Janem Reczkiem,  swoim sekretarzem ks. Łukaszem Hendzlem oraz ks. Zbigniewem Preiznerem,  na uroczystości obecny był również proboszcz parafii Sławęcin –ks. Marek Cesarz.

Pani dyrektor Mariola Krygowska przywitała księdza biskupa, wskazując na szczególną rolę Kościoła i szkoły w kształtowaniu postaw i charakterów młodych ludzi. Następnie zgromadzeni wysłuchali krótkiego programu, na który złożyły się piękne pieśni i wzruszające wiersze.

Najważniejszym elementem spotkania było wystąpienie ekscelencji ks. biskupa Jana Wątroby, który w ciepłych słowach skierowanych do uczniów i pracowników szkoły podziękował za trud przygotowania uroczystości. Nawiązując do postaci Św. Jana Pawła II oraz patronki Szkoły Podstawowej w Kunowej - Św. Królowej Jadwigi, wskazał na rolę nauki w życiu młodego człowieka, podkreślił,  że możliwość edukacji jest przywilejem i prawem, ale wiąże się obowiązkiem, rzetelnością i sumiennością. Na zakończenie ks. Biskup udzielił zebranym  pasterskiego błogosławieństwa.

Wystąpienie i słowa ks. Biskupa na długo pozostaną w naszych sercach i pamięci.

zobacz


Sukces uczennic Gimnazjum w Kunowej

 

27 lutego w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej organizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem wójta gminy Nowy Żmigród pana Grzegorz Bary, a funkcję jurorów pełnili nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej w Jaśle.

Konkurs stał na wysokim poziomie artystycznym i brali w nim udział uczniowie z całego powiatu jasielskiego, tym bardziej cieszy sukces uczennic z Kunowej.

W kategorii zespołów pierwsze miejsce zajął duet Magdalena Korzeniowska i Izabela Rewiś a w kategorii solistów drugie miejsce zajęła Marzena Sendecka.

Uczennice przygotowane zostały przez panią Ewę Gubernat a opiekę językową zapewnił Paweł Matusz.

http://gok.nowyzmigrod.eu/index.php/aktualnosci/159-ii-konkurs-piosenki-obcojezycznej


OGŁOSZENIE

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Kunowej informuje, że zapisy do oddziału przedszkolnego
odbędą się 2.03.2015 r. w godzinach 900-1100


BAL KARNAWAŁOWY

31 stycznia w naszej szkole  odbył się BAL KARNAWAŁOWY.  Wzięli w nim udział uczniowie klas O – III oraz ich młodsi koledzy. Bal prowadził sympatyczny Klaun Roberto, którego sztuczki i popisy dostarczyły uczestnikom zabawy niezapomnianych wrażeń. Skoczna muzyka i dobry humor towarzyszyły wszystkim podczas tańców, konkursów oraz wyborów Królowej i Króla Balu. Dziewczynki i chłopcy pięknie prezentowali się w karnawałowych strojach. Na zakończenie Balu dzieci obejrzały pokaz baniek mydlanych w wykonaniu Klauna Roberto,

zobacz


XIV Jasielski Konkurs Matematyczny im. H. Steinhausa

         4 grudnia 2014r. w Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbył się XIV Jasielski Konkurs Matematyczny im. H. Steinhausa dla uczniów szkół podstawowych. W konkursie udział wzięło 57 uczniów ze szkół podstawowych powiatu jasielskiego i miasta Krosna.
Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Piotr Kuchta i Michał Majewski. Piotr Kuchta otrzymał wyróżnienie.

       12 marca odbędzie się wręczenie nagród i dyplomów oraz podsumowanie konkursu w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle.


Dzień Babci i Dziadka

 

W czwartek 22 stycznia uczniowie klasy 0 i klasy I gościli w naszej szkole swoje babcie i dziadków, dla których przygotowali uroczystą akademię. W trakcie uroczystości panowała miła i rodzinna atmosfera, babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Dzieci poprzez wiersze, piosenki i tańce wyraziły kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia i podziękowały za życzliwość, dobroć i cierpliwość, jaką obdarzają ich każdego dnia.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców oraz wspólną zabawą w rytmie „Kaczuszek” i „Chusteczki haftowanej”.

zobacz


 

Zajęcia w czasie ferii zimowych dla uczniów ZSP w Kunowej

 

Dzień tygodnia

 

Rodzaj zajęć

 

Opiekunowie

 

Poniedziałek

2 II

 

Lubię myśleć – zajęcia rozwijające twórcze myślenie.     Język angielski na wesoło. Może będę pisarzem – zajęcia polonistyczne.

E.Krawczyk, B.Krawczyk, H.Knapik, M.Zawisza, M.Berkowicz, P.Matusz

 

Wtorek

3 II

 

Gry i zabawy dla dzieci najmłodszych. Wyjazd do kina. Zajęcia sportowe – szkoła podstawowa.

L.Szafarz, B.Zabrzeska, J.Porębska, J.Bartuś, U.Czechowicz, A.Setlik

 

Środa

4 II

 

Ciekawa matematyka – zadania, zagadki matematyczne. Zajęcia sportowe – gimnazjum. Koło historyczne.       Zajęcia z j.polskiego.

D.Dłuska, H.Hasiak,E.Borowska-Pawluś, Z.Krawczyk,   E.Hasiak

 

Czwartek

5 II

 

Projekcja filmu pt. „Czarownica”.       Zajęcia biologiczne.

U.Fietko, A.Racia

 

Piątek

6 II

 

Gry i zabawy rozwijające logiczne myślenie.                                                 Zajęcia komputerowe.

B.Frużuńska, A.Wieczorek


Ogłoszenie

28 stycznia 2015r. o godz. 1600 odbędzie się wywiadówka.

 


 

Projekt rozwojowy Gimnazjum w Kunowej

W pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego uczniowie naszego gimnazjum kontynuowali udział w Projekcie Rozwojowym Gimnazjum w Kunowej. Tym razem tematyka była związana z lataniem. W ramach zajęć z języka angielskiego uczniowie zapoznali się między innymi z życiem codziennym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, analizowali przeloty samolotów nad naszym regionem czy wirtualnie sterowali marsjańskim łazikiem Curiosity. Jednym z zadań było również przygotowanie krótkich filmów prezentujących scenki rozgrywające się w biurze podróży lub na lotnisku. Poniżej prezentujemy jeden z nich wykonany przez grupę w składzie:  Anna Sepioł, Justyna Kusiak, Elżbieta Augustyniak, Justyna Jasiewicz, Kamil Kozioł.

At the airport


Jasełka w Kościele Parafialnym p.w. Św. Doroty w Harklowej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Kunowej

 

W święto Trzech Króli uczniowie z ZSP w Kunowej wystąpili ze świątecznym programem artystycznym w Kościele Parafialnym w Harklowej. Wystawione przedstawienie to misterium narodzenia Jezusa Chrystusa połączone z pokłonem mędrców ze Wschodu i prezentacją kolęd w wykonaniu szkolnego chóru. Świąteczna atmosfera, nastrojowe kolędy oraz pięknie przedstawiona historia narodzin Zbawiciela pozwoliły zgromadzonym na Mszy Świętej jeszcze  raz przeżyć tę cudowną chwilę.  Program przygotowały : Pani Ewa Gubernat i Pani Monika Zawisza.

zobacz


 

Kolęda na ziemi

W dniu 19 grudnia odbyły się w naszej szkole Jasełka pt. „Kolęda na ziemi”. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły wprowadzając nas w świąteczny nastrój.

Po przedstawieniu Mariola Krygowska odebrała Betlejemskie Światło Pokoju, które do naszej szkoły przywieźli przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustej Woli, wśród których były nasze uczennice: Agnieszka Berkowicz, Agnieszka Tuchowska i Patrycja Gorczyca.

Na zakończenie P. Dyrektor złożyła wszystkim bożonarodzeniowe życzenia. Po czym udaliśmy się na wigilijny poczęstunek.

zobacz


 

OGŁOSZENIE

 

Szanowni Rodzice

 

W związku ze zbliżającą się przerwą świąteczną, proszę Rodziców o zgłoszenie potrzeby zapewnienia opieki nad dziećmi w dniach wolnych od zajęć dydaktycznych. W zależności od tego jakie będą Państwa potrzeby, szkoła przedstawi plan zajęć opiekuńczych. Dzień 05.01.2015r jest dniem nauki.

 

Mariola Krygowska


AKADEMIA Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

zobacz


Pasowanie Pierwszoklasistów

            6 listopada 2014r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów. Zostali powitani przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Starsi koledzy przygotowali dla nich część artystyczną. Uczniowie klasy I zaprezentowali swoje umiejętności  - śpiewali piosenki, recytowali wiersze.

Po części artystycznej p. dyrektor Bożena Zabrzeska zgodnie z tradycją pasowała Pierwszoklasistów na uczniów. Potem były prezenty od p. dyrektor i rodziców. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.

zobacz


Teatr lalkowy "Bajka" w Zespole Szkół Publicznych w Kunowej
 
3 listopada najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kunowej obejrzeli spektakl pt. "Koszyk z czystego srebra".
Przedstawienie, z udziałem aktorów teatru "Bajka" oraz pięknych kukiełek, ukazuje los sierot: Hanulki i Marcinka, których Księżna Kinga otoczyła opieką. Ukazana jest również troska, wrażliwość i pomoc okazywana potrzebującym. Starannie wykonane kukiełki oraz oryginalna muzyka doskonale oddają klimat epoki średniowiecza.
Spektakl bardzo się podobał, a artyści zostali nagrodzeni brawami.

zobacz


Konkurs z języka angielskiego

Podczas zajęć z języka angielskiego w ramach Projektu rozwojowego Gimnazjum w Kunowej uczniowie wzięli udział w konkursie, którego celem było przygotowanie plakatu. Tematyką projektu w tym semestrze jest latanie, więc uczniowie mieli do wyboru dwa tematy z nim związane:

1. Projekt plakatu biura podróży

2. Plakat informujący o zasadach panujących na lotnisku.

Uczniowie chętnie pracowali nad przygotowaniem projektów, a ich prace, których wystawę można podziwiać w szkolnym korytarzu, prezentują wysoki poziom zarówno językowy jak i artystyczny. Zwyciężyła grupa w składzie: Elżbieta Augustyniak, Ania Sepioł i Justyna Jasiewcz, Kamil Kozioł a jej członkowie otrzymali drobne upominki.

zobacz


 

OTRZĘSINY

25 września odbyły się w naszej szkole "Otrzęsiny" pierwszej klasy gimnazjum. Uczniowie mieli do wykonania różne zadania:

-taniec z balonem w parach trzymany między czołami,

-bieg w workach na śmieci,

-dmuchanie balona aż do jego pęknięcia,

-ułożenie wierszyka o swojej klasie itp.

Po tak wyczerpujących konkurencjach klasy II przygotowały poczęstunek "niespodziankę" dla młodszych kolegów.

Na zakończenie odbyła się dyskoteka integracyjna dla całego naszego Gimnazjum.  

zobacz


Wykaz zajęć dodatkowych w roku szkolnym 2014/2015

Szkoła podstawowa

1. Koło wokalne

2. Koło teatralno – recytatorskie

3. Koło historyczne

4. Koło plastyczno – teatralne

5. Zajęcia wyrównawcze z matematyki dla klas IV-VI

6. Zajęcia dodatkowe humanistyczne dla klas IV-VI

7. Zajęcia wyrównawcze w klasach I-III

8. Zajęcia wyrównawcze

 9. Zajęcia rozwijające z języka angielskiego

 

Gimnazjum

1. Kółko chemiczne

2. Koło wokalne

3. Koło historyczne

4. Zajęcia rozwijające z języka angielskiego

5. Zajęcia dodatkowe z matematyki

6. Zajęcia dodatkowe z języka polskiego

7. Zajęcia sportowe

 

 


 

Rok szkolny 2013/2014

 

Piknik Rodzinny w ZSP w Kunowej

 

Kolejny już raz w ZSP w Kunowej odbył się Piknik Rodzinny. Wydarzenie to miało miejsce 15 czerwca br. i było okazją do spotkania w swobodnej atmosferze rodziców, nauczycieli, uczniów oraz mieszkańców wsi.

Dobrą zabawę  w czasie imprezy zapewnili uczniowie, którzy zaprezentowali ciekawe programy artystyczne, można było również wziąć udział w grach i zawodach sportowych. Rodzice przygotowali smaczne ciasta i kiełbaski z grilla, a panie z kuchni zapiekanki.

Najmłodsi korzystali z placu zabaw oraz dmuchanych zjeżdżalni. Dużą atrakcją dla wszystkich był pokaz przygotowany przez OSP Pusta Wola. Można było również obejrzeć prace uczniów oraz wypić ciepły napój w kawiarence. Pomimo chłodnej aury, humory dopisały i wszyscy uczestnicy Pikniku dobrze się bawili.

zobacz


Gimnazjaliści z Kunowej  w Trójmieście

W dniach od 2 do 5 czerwca uczniowie naszego Gimnazjum poznawali zabytki i historię miast położonych na północy Polski. Głównym celem wycieczki było zwiedzenie miast Trójmiasta, a więc Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz pobyt nad Bałtykiem. Młodzież poznała również okoliczności powstania i dzieje zamku krzyżackiego w Malborku. W drodze powrotnej gimnazjaliści zatrzymali się w Toruniu, poznali historię miasta, zamek krzyżacki oraz odwiedzili miejsca związane z życiem Mikołaja Kopernika, popróbowali również „toruńskich pierników”.

Pobyt w Trójmieście obfitował w liczne atrakcje, do których należało  m. in. zwiedzanie Bazyliki Mariackiej i Traktu Królewskiego w Gdańsku, podróż statkiem na Westerplatte czy wysłuchanie koncertu organowego w Archikatedrze w Oliwie.

W Gdyni uczniowie mogli spacerować i pobyć na Skwerze Kościuszki, zwiedzili również polski niszczyciel z czasów II wojny światowej – ORP Błyskawica. Młodzi turyści byli również w Sopocie, gdzie atrakcją było molo im. Jana Pawła II – najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim. Niezapomnianych chwil dostarczył również wszystkim uczestnikom wycieczki pobyt na plażach w Stegnach i Sopocie.

zobacz


 

Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015

szkoła podstawowa

gimnazjum


Konkurs recytatorski

23 maja w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Chętni uczniowie klas młodszych recytowali wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Występy uczniów oceniało jury w składzie: p. dyrektor Bożena Zabrzeska, p. Halina Knapik, p. Dorota Klęba, które wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce Krzysztof Cygal

 

w kategorii klas 0-I:

I miejsce - Pola Chrostowska - klasa 0

II miejsce - Julia Gizara - klasa I

III miejsce - Weronika Sokołowska - klasa 0

Wyróżnienia:

- Aleksander Chalibożek - klasa 0

- Jakub Stachaczyński - klasa 0

w kategorii klas II-III

I miejsce - Klaudia Lejkowska - klasa II

II miejsce - Karolina Leśniak - klasa III

III miejsce - Izabela Marszałek - klasa II

wyróżnienia:

- Eliza Przybyłowicz - klasa II

- Weronika Gorczyca - klasa III

- Paulina Kosińska - klasa II

Wszyscy występujący otrzymali dyplomy i nagrody.

Gratulujemy

zobacz


REGULAMIN WYJAZDU EDUKACYJNEGO

pt. Organizacja 2-dniowego wyjazdu do Krakowa, Wieliczki i Niepołomic

zobacz


Wycieczka do Bałtowa

zobacz


 

KONKURS KRASOMÓWCZY W ZESPOLE SZKÓŁ PUBLICZNYCH W KUNOWEJ

 

„Opowiem CI…” pod takim hasłem odbył się 14 maja w Zespole Szkół Publicznych w Kunowej I Międzyszkolny Konkurs Krasomówczy.

Uczestników Konkursu powitała Pani Dyrektor ZSP Mariola Krygowska, życząc wszystkim udanych prezentacji. Uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy zaprezentowali legendy, podania i opowieści, wszyscy wykazali się doskonałą umiejętnością pięknego i barwnego opowiadania oraz wrażliwością na kulturę słowa.

            Jury w składzie:  przewodnicząca - P. M. Gąsiorowska, dyrektor GOKiCz w Skołyszynie oraz członkinie - P. H. Knapik, nauczycielka SP w Kunowej i P. D. Klęba, nauczycielka SP z Harklowej, oceniło występy uczestników i przyznało nagrody.

I miejsce – Weronika Wojdyło –SP Bączal

II miejsce – Julia Bęben – SP Święcany

                  - Karolina Kmiotek - SP Skołyszyn

III miejsce – Milena Stój – SP Harklowa

 - Sebastian Mikołajczyk – SP Skołyszyn

Wyróżnienie – Lidia Kosiba – SP Lisów

- Miłosz Rak – SP Przysieki

- Łukasz Skałba SP Kunowa

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

zobacz


Konkurs plastyczny

8 kwietnia w SP w Jaśle odbyła się X edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego. W konkursie wzięło udział 76 uczniów z 17 szkół powiatu.

        Uczniowie pracowali od godz. 900-1200 w sali gimnastycznej. Artyści wykazali się pomysłowością i oryginalnością wykonania, inwencją twórczą w doborze technik plastycznych.

Jury w składzie: państwo Małgorzata i Bogdan Samborscy, pan Jan Kukułka-artyści ze Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Jasielskiej „Plaja” oraz pan Mariusz Świątek z Muzeum Regionalnego w Jaśle.

Naszą szkołę reprezentowały:

z klasy IV – Ewelina Jasiewicz

z klasy V – Karolina Pięta

z klasy VI – Kamila Piątek

Laureatem konkursu klas VI została Kamila Piątek, wyróżnienie klas V otrzymała Karolina Pięta.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 8 maja 2014r. w SP w Jaśle, gdzie uczennice otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy z rąk dyrektora szkoły oraz kustosza z Muzeum Regionalnego w Jaśle.

zobacz


Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

zobacz


Happening "Segreguj z nami"

 

11 kwietnia w naszej szkole odbyła się happening z okazji Dnia Ziemi. Obchody tego święta, mają na celu upowszechnianie problemów współczesnej ekologii, inicjatyw na rzecz ochrony środowiska oraz promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Jest to również swego rodzaju protest przeciwko dalszemu niszczeniu naszego środowiska.

 Uczniowie gimnazjum w wierszach i piosenkach przedstawili piękno naszej przyrody. Usłyszeliśmy między innymi  wiersze: Leopolda Staffa pt. „Wysokie drzewa”, Włodzimierza Ścisłowskiego „Dzień dobry - drzewa!” oraz piosenkę Marka Grechuty „Pamiętajmy o ogrodach”, BUZU SQUAT – PRZEBUDZENIE.

W drugiej części klasa V odegrała scenkę, której głównymi bohaterami byli redaktorzy szkolnego radia BON TON. Zostaliśmy zaproszeni do wysłuchania audycji pt. „segreguj z nami”, która miała na celu pomóc zrozumieć nam jak ważna jest segregacja śmieci w ochronie środowiska. Podczas audycji przedszkolaki koncertowo zaśpiewały dwie piosenki miedzy innymi „Żegnaj śmieciu” i „Eko, Eko ekologia”

Akademię przygotowały: Ewa Gubernat, Justyna Porębska, Marta Paszyńska, Anita Racia i Agnieszka Wieczorek.

zobacz


Eliminacje gminne OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”

W dniu 25 marca 2014 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej  w Skołyszynie odbyły się eliminacje gminne  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Dla przedstawicieli Zespołu Szkół Publicznych w Kunowej zakończyły się one dużym sukcesem.

 I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła uczennica kl. VI Sandra Gajewska.

Sukces odnieśli również gimnazjaliści. W tej grupie wiekowej:

 I miejsce zajął Przemysław Rewiś

 II miejsce zdobył Przemysław Maczuga.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach reprezentować będą Gminę Skołyszyn w eliminacjach powiatowych OTWP.

 


Wystawa twórczości Nauczycieli i Plastyki
Gminy Skołyszyn

 

5 marca w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie obyła się

Wystawa twórczości Nauczycieli i Plastyki Gminy Skołyszyn,

 która jest przeglądem Nauczycieli Plastyki szkół podstawowych i gimnazjów. Jest to wystawa prezentująca dorobek pedagogów plastyki szerszemu gronu odbiorców; miłośnikom sztuki jak również dzieciom i młodzieży. Umożliwia uczestnikom wystawy zapoznanie się z twórczością innych Nauczycieli, wymianę doświadczeń i poglądów w dziedzinie sztuki.

Wystawa prezentuje prace z gatunku malarstwa i grafiki. Tematyka prac jest różnorodna; są to pejzaże, kwiaty, martwa natura a także o tematyce religijnej.

Na wystawie obejrzeć można również haft richelieu.

Swoje prace prezentowali nauczyciele:

Pani Marta Paszyńska, która jest nauczycielem naszej szkoły;

Pani Urszula Czerwińska - nauczyciel ZSP w Skołyszynie;

Pan Henryk - nauczyciel SP w Jabłonicy;

Pani Jolanta Rzońca - nauczyciel ZSP Bączalu Dolnym

zobacz


Walentynki 2014

fotogaleria


 

XII Gminny Przegląd Piosenki Religijnej

5 lutego 2014 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w XII Gminnym Przeglądzie Piosenki Religijnej zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy. Wystąpili soliści, zespoły i chóry prezentując kolędy i pastorałki. Jury oceniało wykonawców w trzech grupach wiekowych.

Uczniowie naszej szkoły za wykonane utwory otrzymali nagrody i wyróżnienia.

W grupie klas I – III pierwsze miejsce zajął zespół „ Promyczki” składający się z uczniów klasy II i III.

W kategorii wiekowej klas IV – VI wyróżnienie otrzymał zespół wokalny, oraz uczennica klasy VI Sandra Gajewska.

W kategorii wiekowej gimnazjum, drugie miejsce zajął chór naszych gimnazjalistów oraz uczennica Magdalena Korzeniowska występująca jako solistka, a Marzena Sendecka i Izabela Rewiś otrzymały wyróżnienia.  

            Uczniów do konkursu przygotowała Ewa Gubernat.

 

fotogaleria


Dzień Babci i Dziadka

"Dzień Babci i Dziadka" - to dzień niezwykły pełen wzruszeń, uśmiechu i radości . Święto to na stałe wpisane jest w repertuar imprez naszej szkoły.

17 stycznia uczniowie kl. 0 i kl. I pod opieką wychowawczyń przygotowali program artystyczny pt. "Jasełka z Babcią i Dziadkiem". Swoim występem mali artyści wyrazili wielką miłość i szacunek dla Babć i Dziadków oraz podziękowali za dobroć i ciepło, które otrzymują od nich każdego dnia.

fotogaleria


 

 

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach

 Europejskiego Funduszu Społecznego

 

dokumenty:

- informacja dla rodziców - zobacz

- deklaracja udziału w projekcie - zobacz

- oświadczenie o wizerunku - zobacz

- oświadczenie w sprawie przystąpienia do procesu rekrutacji ucznia w projekcie - zobacz

- oświadczenie uczestnika projektu o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych - zobacz

- regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie - zobacz

 


Zajęcia dodatkowe dla uczniów, którzy otrzymali oceny niedostateczne na I półrocze

Data

Przedmiot

Nauczyciel

20. 01. 14

23. 01. 14

Język polski

B. Zabrzeska

21. 01. 14

22. 01. 14

Język polski

E. Hasiak

 

20. 01. 14

21. 01.14

Geografia i fizyka

J. Skauba

23. 01. 14

24. 01. 14

Matematyka

D. Dłuska

24. 01. 14

Matematyka

E.Borowska-Pawlu

23. 01. 14

Biologia

A. Racia

20. 01. 14

Język angielski

P. Matusz

Zajęcia będą się odbywać od 9.00 do 12.00

 


Zajęcia w czasie ferii zimowych

Data i godzina

Rodzaj zajęć

Nauczyciel

20.01
900 - 1200
PONIEDZIAŁEK

Zajęcia z językiem angielskim

Zajęcia humanistyczne

Gry i zabawy dla dzieci młodszych

Kółko geograficzno-fizyczne

P. Matusz

J. Skauba

M. Berkowicz

Z. Rutana

L. Szafarz

J. Porębska

E. Gubernat

S. Kostka

21.01

900 - 1200

WTOREK

Zajęcia polonistyczne

Kółko geograficzno-fizyczne

Zajęcia sportowe

Zajęcia plastyczne

Gry i zabawy rozwijające twórcze myślenie

H. Knapik

J. Skauba

H. Hasiak

M. Paszyńska

B. Krawczyk

E. Krawczyk

 

22.01

900 - 1200

ŚRODA

Zajęcia sportowe SKS

Kółko polonistyczne

Zajęcia z języka angielskiego

Zajęcia komputerowe

H. Hasiak

E. Hasiak

M. Zawisza

A. Wieczorek

23.01

900 - 1200

CZWARTEK

Zajęcia sportowe SKS

Zajęcia recytatorskie

Zajęcia matematyczne

Zajęcia sportowe

H. Hasiak

B. Frużyńska

D. Dłuska

A. Setlik

24.01

900 - 1200

PIĄTEK

Zajęcia wyrównawcze z matematyki

Kółko historyczne

 

E. Borowska-Pawluś

Z. Krawczyk

 


 


Ogłoszenie

15 stycznia 2014r o godz. 1600 odbędzie się spotkanie ogólne rodziców z dyrektorem szkoły, następnie z wychowawcami poszczególnych klas.


Magia Bożego Narodzenia

 

           19 grudnia odbyły się w naszej szkole Jasełka Bożonarodzeniowe. Przedstawienie przygotowali uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej pod opieką p. E. Borowskiej – Pawluś, p. E. Gubernat i p. E. Hasiak.

            Artyści przybliżyli widzom historię kolęd i pastorałek polskich, zwracając uwagę na ich bogactwo językowe. Przypomnieli m.in. okoliczności powstania kolęd „Anioł pasterzom mówił", „Bóg się rodzi", „Cicha noc”. Wykonawcy zwrócili uwagę na to, że śpiewając kolędy powinnyśmy mieć świadomość uczestniczenia nie tylko w przeżyciu religijnym, ale także w wielowiekowym dziedzictwie kulturowym i podtrzymywaniu tradycji. Prowadzący Jasełka opowiedzieli też historię powstania wielu polskich pastorałek, często śmiesznych i rubasznych, w których aż roi się od typowo polskich elementów obyczajowych i językowych.

Uczestnicy spotkania mieli także okazję wysłuchać kolęd w wykonaniu kunowskiej młodzieży. Najpiękniej zabrzmiały stare, polskie kolędy ,, Lulajże Jezuniu” oraz

 ,,Przybieżeli do Betlejem”. Wszyscy wtedy odczuli prawdziwą magię Świąt Bożego Narodzenia.

             Kończąc uroczystą akademię Pani Dyrektor złożyła nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

fotogaleria


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

„Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli

 w Powiecie Jasielskim”

 

czytaj więcej>>>

 


Zmiana godzin rozpoczynania zajęć szkolnych

 

Od 09. 12. 2013r ulegnie zmianie godzina rozpoczęcia zajęć lekcyjnych.

I lekcja           7.40 - 8.25

II lekcja          8.30 – 9.15

III lekcja        9.20 – 10.05

IV lekcja        10.15 – 11.00

V lekcja          11.15 – 12.00

VI lekcja        12.10 – 12.55

VII lekcja       13.05 -  13.50

Przyczyną zmian jest dopasowanie  zajęć do godzin odjazdu autobusów i zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa.       

 


Regulamin dowozu i odwozu uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Kunowej

 


Informacja o zmianach w dowożeniu dzieci z Głębokiej i Grudnej Kępskiej od dnia 04.12.2013r. przez PKS Jasło

 

 

 

Głęboka -Kunowa

                 07.01  Dom Ludowy

07.03      Skrzyżowanie

07.04      Borówki

07.05      Harklowa Kościół

07.06      Harklowa Pomnik

07.15   Szkoła w Kunowej

 

 

Grudna Kępska- Kunowa

 

                                    07.20 Grudna  Sklep

                                   07.21 Grudna –Przystanek

                                   07.23 Kunowa –Krzyżówka

 

Kunowa- Grudna Kępska

 

                                   12.59 Szkoła w Kunowej

                                   14.15 Szkoła w Kunowej

 

 


Święto niepodległości

zobacz


Klasa I i "0" w Wiosce Indiańskiej w Kunowej

link poniżej

Wioska Indiańska "HOKKA HEY" mini ZOO Kunowa


Ślubujemy

      23 października 2013 r. w SP w Kunowej odbyła się uroczystość Ślubowania Pierwszoklasistów.

     Pierwszaki w rytm marsza Radetzky’ego wmaszerowały w społeczność szkoły.
W tym ważnym dla nich dniu towarzyszyli im rodzice, babcie, nauczyciele, koleżanki i koledzy.

     Pierwszoklasiści przygotowali dla gości część artystyczną.

     Pani dyrektor Bożena Zabrzeska pasowała pierwszaków na uczniów. Potem wszyscy uczniowie otrzymali prezenty. Uroczystość zakończyła się spotkaniem rodziców i uczniów przy poczęstunku w klasie.

 

zobacz


Wycieczka do Sanoka

            W dniu 11 października uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Krosna i Sanoka. Pierwszą część naszej wyprawy stanowiło zwiedzanie Skansenu w Sanoku. Muzeum Budownictwa Ludowego, bo tak brzmi pełna nazwa tej instytucji to największe muzeum etnograficzne w Polsce. Zajmuje ogromny obszar 38 hektarów, którego zwiedzanie zajęło nam 2,5 godziny. Pomimo tak długiego czasu uczniowie nie nudzili się, lecz byli żywo zainteresowani obiektami, które mijaliśmy na trasie zwiedzania. To nie tylko dawne chaty i zagrody, ale również kościoły, cerkwie, młyny, szkoła i wiele innych budynków w całości przeniesionych na teren skansenu z regionu Podkarpacia. Duże zainteresowanie wzbudziły obiekty z naszej okolicy – kościół z Bączalu i dwór ze Święcan. Na koniec najnowsza część muzeum – rynek galicyjski z apteką, fotografem, pocztą, remiza strażacką i wieloma innymi sklepami, punktami usługowymi i urzędami w całości przeniesionymi i odrestaurowanymi. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie i wyruszamy do Krosna, a w trasie towarzyszy nam jeszcze nierozwiązana zagadka pana zegarmistrza mającego swój warsztat na rynku – nikomu nie udało się otworzyć scyzoryka jego produkcji – cóż może następnym razem.

            W Krośnie naszym celem jest Centrum Dziedzictwa Szkła, według czytelników miesięcznika National Geographic Traveler to jeden z siedmiu nowych cudów Polski 2013. Jest to wyjątkowa instytucja, bo muzeum chyba nie jest tu właściwym słowem. To pierwsze i jedyne w Polsce interaktywne centrum turystyczno-kulturalne prezentujące temat hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Zwiedzanie zaczynamy od szesnasto i siedemnastowiecznych piwnic znajdujących się pod płytą rynku, w których utworzono galerię szkła oraz co ciekawe interaktywne laboratorium, w którym bierzemy udział w lekcji optyki. Potem przechodzimy do właściwego budynku i tu z bliska oglądamy proces tworzenia, zdobienia i obróbki szkła, Najciekawszym i niezapomnianym elementem wycieczki są nagrody dla najbardziej uważnych członków naszej wycieczki – mogą oni samodzielnie spróbować wydmuchać szkło dopiero, co wyciągnięte z żaru pieca hutniczego. Potem jeszcze projekcja filmu prezentującego historię szkła i hutnictwa w Krośnie, szybkie zakupy w szklanym sklepie i wracamy do autokaru. W drodze powrotnej wymieniamy się wrażeniami i już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu.

 

zobacz


Ogłoszenie

         W związku z Dniem Edukacji Narodowej 14 października 2013 roku /poniedziałek/ jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych.

W razie konieczności zapewnienia opieki świetlicowej Państwa dzieciom proszę o pisemne zgłoszenie tego faktu.

 

DYREKTOR SZKOŁY

mgr Bożena Zabrzeska


Sportowy sukces kunowskich gimnazjalistów

 

Kunowscy gimnazjaliści – Tomasz Pikor i Kamil Leśniak - stanęli na podium rozegranego 2 października Finału Wojewódzkiego Gimnazjady w Lekkiej Atletyce. Podopieczni Huberta Hasiaka zajęli II i III miejsce w skoku w dal. Serdecznie gratulujemy!

zobacz


 

Otrzęsiny 2013

Dnia 25 IX 13 odbyły się w naszej szkole otrzęsiny dla klas I gimnazjum. Uczniowie musieli pokonać kilka konkurencji między innymi:

1)      Taniec z miotłą

2)      Wyciąganie cukierka z miski napełnioną mąką

3)      Jedzenie kisielu z zamkniętymi oczami

4)      Zrobienie „kociego makijażu”

5)      Malowanie portretu swojego wychowawcy itp.

6)      Maskotka klasowa

Wszystkie zadania zostały super wykonane, ale największe emocje dostarczyła konkurencja sprawdzająca umiejętności malarskie czyli sporządzanie portretu wychowawcy. Kolejną atrakcją tego dnia był super poczęstunek dla klas I. Po uroczystym ślubowaniu odbyła się dyskoteka integracyjna dla całego naszego gimnazjum.

zobacz


Ogłoszenie

dla uczniów gimnazjum

 

Wycieczka Malbork-Gdańsk-Gdynia-Sopot-Toruń

4 dni

Program wycieczki

I dzień:

godz. 400 - wyjazd

-zwiedzanie zamku w Malborku

-przyjazd do Gdańska - zakwaterownie, obiadokolacja.

II dzień:

-śniadanie

spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie: Gdańsk - Starówka, Katedra, kościół św. Brygidy, Poczta Gdańsk, Gdańsk - Oliwa - koncert organowy, Pomnik Stoczniowców

-rejs statkiem z Gdańska na Westerplatte, zwiedzanie Westerplatte

-obiadokolacja

III dzień:

-śniadanie

-wyjazd do Gdyni, zwiedzanie: Dar Pomorza lub ORP Błyskawica - statki muzeum, Skwer Kościuszki

-wyjazd do Sopotu, zwiedzanie: molo, Opera Leśna

-obiadokolacja

IV dzień:

-śniadanie

-wyjazd do Torunia

-zwiedzanie Torunia z przewodnikiem

-obiad

-wyjazd do Jasła

godz. 2400 - powrót

Cena wycieczki dla 45 osób: 500 zł

    Cena obejmuje przejazd autokarem z dwoma kierowcami, parkingi, ubezpieczenie NNW, przewodnika w Malborku, Gdańsku, Toruniu, rejs statkiem, statek muzeum ORP Błyskawica, Oceanarium Gdyńskie, molo w Sopocie, Katedrę w Oliwie, 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, obiad w Toruniu, opiekę pilota na trasie.

Powyższy plan wycieczki jest planem przykładowym i może ulec zmianom na życzenie grupy.

 

Rezerwacja według kolejności zgłoszeń.

 


INFORMACJA

o dodatkowych dniach wolnych od zajęć dydaktyczno- wychowawczych

w roku szkolnym 2013/2014

 

 

            Zgodnie z rozporządzeniem  MEN z dnia 5 października 2010r.w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2010r. Nr 186, poz. 1245) dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Kunowej, po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego ustala następujące dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych:

28.04.2014r. (poniedziałek)

29.04.2014r. (wtorek)

30.-4.2014r. (środa)

02.05.2014r. (piątek)

 

W tych dniach uczniowie mogą korzystać z zajęć opiekuńczo – wychowawczych, organizowanych przez szkołę. Zgłoszone potrzeby zapewnienia zajęć opiekuńczych na ustalone dni wolne następuje poprzez zgłoszenie przez rodziców lub ucznia na 3 dni przed planowanym dniem wolnym.


 

Gimnazjaliści z Kunowej w stolicy

W dniach 10-12 czerwca uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Mieli szansę zobaczyć nie tylko zabytki starego miasta ale również nowoczesną Warszawę – stolice na miarę współczesnej Europy.

Pierwszy dzień naszej wyprawy to zwiedzanie zabytków starego miasta – Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, Pałac Prezydencki i Krakowskie Przedmieście oraz (co ciekawe) niewielki rynek ze słynną Syrenką po środku. Odwiedzamy Plac Piłsudskiego i trafiamy na znaną z transmisji telewizyjnych zmianę warty. Spacerując po starym mieście wszędzie czuje się historię zwłaszcza tą związaną II wojną światową i Powstaniem Warszawskim – to tu stała ostatnia barykada, a tam w mury kościoła wmurowano gąsienicę czołgu-bomby, a jeszcze tu na lewo Pomnik Małego Powstańca. Tak przesiąknięci historią kierujemy się do Muzeum Powstania Warszawskiego – to jedno z najciekawszych warszawskich muzeów – nowoczesne i interaktywne. Zwiedzając uczniowie zbierają kartki z kalendarza zawierające kompletne kalendarium powstańcze, oglądają filmy z wypowiedziami uczestników powstania, mogą przeładować pistolet maszynowy, odbić pieczątki poczty Szarych Szeregów czy odbyć spacer kanałami.

Drugi dzień rozpoczynamy od wizyty w siedzibie Telewizji Polskiej. Przewodnik oprowadza nas po studiach telewizyjnych. Możemy od podszewki zobaczyć studia, w których nagrywane są nasze ulubione programy: ”Jaka to Melodia ?” i „Kawa czy Herbata?”, zobaczyć jak wygląda ich zaplecze – kamery, sprzęt nagrywający, na czym polega praca osób przygotowujących transmisje sportowe czy poranne programy śniadaniowe. Dla męskiej części wycieczki główną atrakcją była wizyta w studiu sportowym i możliwość zajęcia miejsca za słynnym okrągłym stołem komentatorskim. Na zakończenie zwiedzamy muzeum w którym możemy zobaczyć przedmioty związane z historią polskiej telewizji jak na przykład oryginalna plansza dziennika telewizyjnego, scenariusz telenoweli „Złotopolscy” czy kukiełki Żaba Monika i Kulfon.

Z telewizji udajemy się prosto na ulicę Wiejską i po skrupulatnej kontroli zostajemy wpuszczeni do budynku Sejmu. Po zajęciu miejsc w loży przeznaczonej dla dziennikarzy w głównej Sali Obrad wysłuchaliśmy informacji pani przewodnik o historii sejmu oraz jego współczesnym funkcjonowaniu. Po zrobieniu zdjęć pamiątkowych na słynnych sejmowych schodach mamy okazję przyjrzeć się znanym politykom udzielającym wywiadów co zostaje udokumentowane przez telewizję TVN – jesteśmy w Faktach.

Czas na kolejne zabytki – pogoda dopisuje i zwiedzamy Cmentarz Powąskowski na którym można zobaczyć nagrobki takich znanych współczesnych osób jak Ryszard Kapuściński, Jacek Kaczmarski czy Kazimierz Deyna. Następnie udajemy się na  spacer po Parku Łazienkowskim i wracamy metrem do centrum na obiadokolację w Pałacu Kultury, który mimo swej kontrowersyjnej przeszłości nadal robi wrażenie a widok z trzydziestego piętra zapiera dech w piersiach i pozostaje na długo w pamięci.

Ostatni dzień naszego pobytu w stolicy rozpoczynamy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik. Zachwyceni gimnazjaliści korzystają z przeróżnych urządzeń i maszyn demonstrujących prawa fizyki, i innych nauk ścisłych. Dowiadujemy się jak działają fale dźwiękowe, siła grawitacji, elektryczność, ludzki mózg i wiele innych ciekawych rzeczy. Ach gdyby każda lekcja mogła tak wyglądać.

Następnie przychodzi pora na kolejną atrakcję – wizytę na Stadionie Narodowym. Ogromną budowlę, która stała się już stałym elementem warszawskiego krajobrazu widać z daleka. Zwiedzanie zaczynamy od trybun – ogromna powierzchnia robi wrażenie, ale uczniowie i tak najbardziej przejęci są tym co czeka nas już za chwilę – zasiadamy na ławkach rezerwowych, zajmujemy miejsca w Sali konferencyjnej no i przede wszystkim mamy możliwość zobaczenia szatni zawodników.

Przed powrotem do domu czeka nas jeszcze ostatni punkt programu - słynne warszawskie Złote Tarasy. Wydawać mogłoby się że to już koniec atrakcji, bo to tylko zakupy i szybki posiłek ale okazuję się, że to tu spotka nas coś co wszyscy uczestnicy wycieczki zapamiętają na pewno do końca życia – a mianowicie zupełnie przypadkiem spotykamy tu naszych piłkarskich idoli – Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego, którzy ze stoickim spokojem pozują do zdjęć i rozdają autografy. Tego nikt się nie spodziewał.

Tak uszczęśliwieni wsiadamy do autokaru i wyruszamy w drogę powrotną, przez długi czas nie milkną rozmowy, wymiany wrażeń i zdjęć. Wycieczka była bardzo udana, program bardzo zróżnicowany więc każdy znalazł to coś dla siebie. Uczniowie już snują plany na przyszły rok - tym razem kierunek Wrocław.

 

Organizatorem wycieczki było biuro turystyczne RUMCAJS

 

zobacz
 

Rok szkolny 2012/2013

 

Dnia 26.06.2013 odbyła się uroczysta Akademia Ukończenia Gimnazjum. Uczniowie klas trzecich przedstawili część artystyczną, w której można było wspominać wspólnie spędzone lata oraz zadumać się nad przyszłością. Uczniowie podziękowali również rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich wychowanie oraz edukację.  Podczas akademii nie zabrakło wzruszeń zarówno uczniów jak i nauczycieli. Po akademii odbyła się dyskoteka pożegnalna, na której absolwenci wyśmienicie się bawili.

zobacz

 


 

Wycieczka do Biecza

    W dniu 25.06.2013r. uczniowie z klasy „0”oraz klas I, II, III wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się na wycieczkę do zabytkowego miasta Biecz. Uczniowie zwiedzili Muzeum Ziemi Bieckiej, z bogatą ekspozycją poświęconą aptekarstwu w historycznym rozwoju. Zobaczyli Kamienicę Chodorów – Dom Zbója Becza, legendarnego założyciela miasta, budynek ratusza, kapliczkę św. Floriana – patrona strażaków, średniowieczne mury obronne wraz z barbakanem oraz baszty, pomnik biskupa Marcina Kromera, wybitnego bieczanina, a także Kolegiatę - kościół parafialny pw. Bożego Ciała - najbardziej reprezentacyjną budowlę miasta. Kościół zaliczany jest do najcenniejszych zabytków architektury sakralnej w Polsce. Monumentalna bryła świątyni pochodzi z późnego gotyku. Wiele atrakcji dostarczyło także spotkanie z bieckim katem, który zapoznał dzieci z narzędziami tortur z dawnych czasów.  Niezapomnianych wrażeń dostarczyła również dzieciom lekcja odbyta w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu, gdzie uczniowie mieli możliwość zapoznania się pracą bibliotekarza. Dużą atrakcją okazała się wycieczka po bibliotece, a zwłaszcza "tajemne przejścia" pomiędzy regałami z książkami. Na zakończenie spotkania uczniowie wzięli udział w quizie ze znajomości bohaterów książeczek dla dzieci. Każde dziecko miało szansę wykazać się znajomością bajek i otrzymało zakładkę "sówkę" do książek. Podczas pobytu w bibliotece dzieci oglądały Wystawę Malarstwa Stanisława Kmiecika.  Artysta urodził się w 1971 roku w Klęczanach koło Nowego Sącza. Nie mając od urodzenia rąk, już jako 5 letni chłopiec zaczął malować ustami i nogami. Stosowane najczęściej przez artystę techniki malarskie to: akryl, olej, pastel, akwarela, tempera, rysunek ołówkiem. Ulubione tematy malarskie to krajobraz rodzinnych okolic, martwa natura, akt, a także obrazy surrealistyczne pełne bardzo osobistych metafizycznych nastrojów. Uzupełnieniem całości był spacer po mieście i degustacja lodów pod parasolami na rynku przy fontannie. Na zakończenie dzieci zwiedziły halę sportową oraz park.

zobacz


PIKNIK RODZINNY 2013

      W dniu 19 czerwca 2013 roku przy Zespole Szkół Publicznych w Kunowej odbył się piknik rodzinny zorganizowany z okazji Dnia Matki. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali szereg różnorodnych form artystycznych. Podopieczni zaprezentowali recytacje wierszy, tańce oraz piosenki. Dziękując za trud i wychowanie przedstawili montaż słowno-muzyczny dla swoich mam. W ten sposób wyrazili wdzięczność za matczyną cierpliwość i dobroć. Rodzice byli zachwyceni, podziwiając swoje pociechy podczas występów. Przed publicznością wystąpili zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum oraz zaproszeni goście. Usłyszeliśmy hiphopowy zespół KOLEJNY ELEMENT, w którego składzie występuje uczeń naszego gimnazjum. Kolejną z atrakcji był pokaz strażacki w wykonaniu OSP z Pustej Woli, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Ponadto wystąpili goście z wioski indiańskiej HOKKA HEY. Wszyscy zgromadzeni z uwagą słuchali o  indiańskich zwyczajach. Uczniowie chętnie brali udział różnego rodzaju konkurencjach, podziwiali indiańskie namioty TIPI. Zaproszenie przyjęli także wolontariusze z fundacji Razem z psem, która powstała, by łamać głęboko zakorzenione stereotypy wiedzy o psach, które przynoszą dużo szkody w relacjach pies-człowiek. Przybyli do nas ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Uczestnicy imprezy mieli okazję wziąć udział w konkursie wymyśl imię dla psa oraz konkursie plastycznym. Dodatkowo mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze zwierzętami.

       Występom uczniów naszej szkoły i zaproszonych gości towarzyszyły również inne atrakcje. Najmłodsi mieli okazję pobawić się na  trampolinie oraz zjeżdżalni. Mamy naszych uczniów zadbały jak zawsze o wspaniałe ciasta. Wszyscy zebrani mogli także korzystać z obfitego bufetu prowadzonego przez szkolną stołówkę. Największym powodzeniem cieszyły się lody, napoje, zapiekanki i kiełbaski z grilla.

      Podczas pikniku można było wziąć udział w loterii fantowej. W zamian kupujący otrzymywali upominki ufundowane przez sponsorów. Dopisała nam pogoda, publiczność i humory. Dzięki aktywności rodziców, uczniów i pracowników szkoły impreza była bardzo udana. Tego typu przedsięwzięcia z pewnością pozytywnie wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych, integrują rodziców z placówką, do której uczęszcza dziecko, są także doskonałą okazją do aktywnego i pożytecznego spędzania wolnego czasu. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu pikniku, z którego dochód przeznaczymy na doposażenie placu zabaw dla najmłodszych przy ZSP w Kunowej.

fotogaleria


Wycieczka do Zalasowej

      20 maja dzieci kl. II i III wraz z rodzicami i wychowawcami były na wycieczce w Zalasowej. Zapoznały się z kulturą Indian Ameryki Północnej, oglądały ich stroje, przedmioty codziennego użytku, tipi. Brały udział w zabawach  np. bieg przez przeszkody. Mogły sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z łuku, dmuchawki, rzucaniu oszczepem..

      Na zakończenie dzieci śpiewały piosenki dla mam z okazji zbliżającego się święta, malowały sobie twarze, tańczyły taniec indiański.  Miłym akcentem kończącym wycieczkę był poczęstunek kiełbasą przy ognisku.

      Podobne atrakcje czekały na dzieci w wiosce indiańskiej w Kunowej, którą odwiedziły 6 czerwca klasy O i II. Dzieci miały okazję zwiedzić mini ZOO, dużo radości sprawiła im jazda konna.

zobacz


Wykaz podręczników na rok szkolny 2013/2014

 

szkoła podstawowa

gimnazjum


Przedszkolaki w "Karpackiej Troi"

24 maja  przedszkolaki odbyły podróż w odległe czasy, spędzając ciekawe i niezapomniane chwile w Skansenie Archeologicznym "Karpacka Troja" w Trzcinicy.
Zwiedzanie rozpoczęło się projekcją filmu "Karpacka Troja", następnie dzieci miały okazję oglądać ciekawą ekspozycję muzealną w sali wystawowej. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie parku archeologicznego. Dzieci oglądały fragmenty murów obronnych oraz chaty z epoki brązu i wczesnego średniowiecza. Niemałą atrakcją była "Salka Małego Odkrywcy", w której animowana postać - Leokadia zabrała dzieci na wirtualny spacer po skansenie. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak wyglądały zabawki oraz stroje ich rówieśników z przed tysięcy lat.
Na zakończenie pobytu w skansenie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy "Małego Podróżnika w czasie".

zobacz


Projekt edukacyjny w trzecich klasach

28 maja uczniowie trzecich klas Gimnazjum w Kunowej prezentowali przed swoimi kolegami, nauczycielami i dyrekcją szkoły projekty edukacyjne. Głównym celem projektów było rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, selekcjonowanie, gromadzenie i porządkowanie materiału, doskonalenie umiejętności samokształcenia i zadbanie o atrakcyjną formę prezentacji.

Uczniowie zaprezentowali następujące projekty:

MALI SĄ LUDZIE, WIELKIE SĄ ICH DZIEŁA – WĘDRÓWKA ŚLADAMI HENRYKA SIENKIEWICZA

JAKIEJ MUZYKI SŁUCHA DZISIEJSZA MŁODZIEŻ?

WIELKI POETA MAŁYCH SŁÓW, CZYLI O KSIĘDZU JANIE TWARDOWSKIM

WULKANY

KOMPUTERY WOKÓŁ NAS

RELIGIE ŚWIATA

MAGURSKI PARK NARODOWY

            Młodzież gimnazjalna naszej szkoły wykazała się zaangażowaniem, kreatywnością i oryginalnością. Wszystkie projekty zostały nagrodzone gromkimi  brawami i wysokimi ocenami.

zobacz


 "Zapomniani bohaterowie

15 maja uczniowie klasy I i II obejrzeli przedstawienie "Zapomniani bohaterowie” , które wystawiła grupa teatralna TALENTY, działająca przy GOK i CZ w Skołyszynie.
Po spektaklu dzieci odpowiadały na pytania związane z literaturą dziecięcą. Aktywni uczniowie zostali nagrodzeni słodyczami.

zobacz


Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

 

13 maja 2013 r w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie z najmłodszymi czytelnikami spotkała się  dziennikarka, tłumaczka i autorka książek dla dzieci Barbara Gawryluk. Spotkanie zostało zorganizowane z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

W spotkaniu uczestniczyło 130 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 0, I, II, III. Mieli okazję zadawać pytania, wysłuchać fragmentów książek czytanych przez autorkę. Niektórzy otrzymali cenny autograf na zakupionej książce.

zobacz


"Słoneczne Dni"

10 maja 2013 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Agnieszki Setlik wzięli udział w akcji "Słoneczne Dni" ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki organizowanej w ramach "Europejskich Słonecznych Dni"


 

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

7 maja 2013 r. w Zespole Szkół Publicznych w Kunowej odbyła się akademia  z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowana przez: Panią Bożenę Krawczyk, Panią Ewę Gubernat i Pana Eryka Krawczyka. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie narratorzy przybliżyli tło historyczne uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Recytatorzy deklamując wiersze patriotyczne wprowadzili zgromadzonych w odpowiedni, podniosły klimat oddający powagę tego wydarzenia. Zainteresowanie wzbudziły prezentacje multimedialne przedstawiające historię Polski od powstania państwa do czasów współczesnych oraz zmianę granic państwa polskiego na przestrzeni dziejów. Całość uświetniły pieśni o tematyce patriotycznej w wykonaniu chóru szkolnego. Występujący zostali nagrodzeni dużymi brawami. Na zakończenie uroczystości głos zabrała  Pani Dyrektor Mariola Krygowska, dziękując wszystkim za przygotowanie akademii.

Narratorzy: Justyna Jasiewicz, Maciej Kiełtyka

Recytatorzy:  Elżbieta Augustyniak, Piotr Jasiewicz, Anna Sepioł, Krzysztof Stygar, Karolina Wielopolska, Monika Kwilosz, Ilona Szafrańska, Daniel Kosiński, Paweł Goleń, Natalia Wałęga, Mateusz Kozik.

zobacz


Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

 

29 kwietnia 2013 r. odbyła się na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa XXI edycja Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Wystąpiło 100 młodych artystów z Gminy Skołyszyn. Jury nagrodziło 13 solistów i 4 zespoły.

I miejsce w kategorii solistów z  klas IV – VI zdobyła Marzena Sendecka uczennica kl. VI,

Która wykonała piosenkę z repertuaru Natalii Kukulskiej „Dłoń”,

III miejsce w kategorii zespoły zdobył zespół wokalny kl. IV – VI, a wyróżnienie zespół wokalno- instrumentalny uczniów klas I- III za wykonanie utworu Majki Jeżowskiej „ Kolorowe dzieci”.

Uczniów z naszej szkoły do konkursu przygotowała Ewa Gubernat.

Wszystkim wykonawcom gratulujemy.


"Moje spotkanie z przyrodą"

 

17.04 2013 w Jaśle uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Moje spotkanie z przyrodą" na którym:

I miejsce Kamila Piątek - kl. V

II miejsce Karolina Pięta - kl. IV

Wyróżnienie - Ewelina Jasiewicz

Udział - Emilia Leśniak


XXIII Przegląd Piosenki „ Śpiewaj razem z nami”

 

15 marca w Jaśle odbyły się Powiatowe eliminacje do XXIII Przeglądu Piosenki „Śpiewaj razem z nami.
W konkursie brały udział dwie uczennice naszej szkoły. Marzena Sendecka, uczennica klasy VI wyśpiewała sobie nominację do finału wojewódzkiego, który odbył się 5 kwietnia w Przemyślu. Finalistkę przygotowała Ewa Gubernat.

Uczennicy i jej rodzicom składamy gratulacje.

zobacz


Feryjny konkurs piosenki

 

22 lutego w Jasielskim Domu Kultury odbył się „Feryjny konkurs piosenki”. Na scenie wystąpiło 18 solistów z Jasła i miejscowości Powiatu Jasielskiego. Marzena Sendecka z kl. VI zaśpiewała piosenkę z repertuaru Ewy Farny- „Tam gdzie niema już dróg” i zdobyła II nagrodę.

Gratulujemy.

zobacz


Przegląd piosenki religijnej, kolęd i pastorałek

 

XI edycja Przeglądu piosenki religijnej, kolęd i pastorałek miała miejsce 30 stycznia 2013 r. w Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Podczas przeglądu na scenie zaprezentowało się 178 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Skołyszyn.

Jury oceniało umiejętności wokalne wykonawców, interpretację, stopień trudności wykonywanych utworów oraz ogólny wygląd artystyczny.

W I kategorii wiekowej zespół wokalno instrumentalny z naszej szkoły otrzymał wyróżnienie za kolędę „Bosy Pastuszek”.

W kategorii solistów uczennica VI klasy Marzena Sendecka zajęła II miejsce z pastorałkę z repertuaru Eleni „ Maleńka miłość”, a kategorii zespoły zespół wokalny klasy VI zajął III miejsce. III miejsce również zajął zespół wokalny naszego Gimnazjum.

Uczniów przygotowała do występów Ewa Gubernat. Laureatom gratulujemy.

 zobacz


Bal karnawałowy 2013

fotogaleria


Dzień Babci i dziadka

Kochamy Was całym sercem

– takie motto miała uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadzia w ZSP w Kunowej.
22.01.2013 r. uczniowie klas 0 i I zaprezentowali program artystyczny przygotowany dla Kochanych Babć i Dziadziów.

 

fotogaleria


 

 


Jasełka w szkole w Kunowej.

Dwudziestego grudnia ubiegłego roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Publicznych w Kunowej wybrani uczniowie wszystkich klas wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

Artyści śpiewem kolęd i inscenizacją poświęconą Bożemu Narodzeniu wprowadzili społeczność szkolną w uroczysty świąteczny nastrój. Na zakończenie życzenia świąteczno-noworoczne złożyła Pani Dyrektor ZSP w Kunowej, a potem wszyscy udali się na skromny poczęstunek i wraz z wychowawcami złożyli sobie w klasach życzenia.

W Święto Trzech Króli uczniowie wystąpili ze swoim spektaklem w kościele parafialnym w Harklowej. Także rodziny uczniów miały okazję oklaskiwać małych aktorów.

Jasełka przygotowały panie mgr E. Gubernat, B. Frużyńska i H. Knapik.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


Dnia 19.12. 2012 o godzinie 1600 odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów, zwłaszcza tych, którym grożą oceny niedostateczne na I półrocze.


Program unijny w naszej szkole

 

            Od listopada w naszej szkole realizowany jest projekt Z indywidualizacją ku rozwojowi w Gminie Skołyszyn. W ramach projektu prowadzone będą zajęcia Zaburzenia mowy – zajęcia logopedyczne oraz Zajęcia dla uzdolnionych – zdolności matematyczno-przyrodnicze. Projekt indywidualizacji nauczania obejmuje klasy I-III szkoły podstawowej i pozwala doposażyć placówkę w materiały dydaktyczne oraz sprzęt specjalistyczny niezbędny do realizacji zaplanowanych w szkole zajęć dodatkowych, wynikających z procesu indywidualizacji.


Święto niepodległości

zobacz


 

Pasowanie

zobacz


Dzień Komisji Edukacji Narodowej

zobacz


Wycieczka do Rzeszowa

5 października 2012 roku klasy: IV, V, VI i IB pod opieką wychowawczyń były na wycieczce w Rzeszowie.

Wyjazd rozpoczął się od zwiedzenia Regionalnego Oddziału TVP w Rzeszowie.  Najpierw zostaliśmy zaproszeni do archiwum, gdzie naszym uczniom zaprezentowano zbiory materiałów telewizyjnych, zarówno te najnowsze, jak i najstarsze. Niektóre z nich zachowane  jeszcze z lat 50-tych XX wieku. Pani redaktor, która była naszą przewodniczką, pokazała uczniom jak zmieniały się nośniki informacji na przestrzeni lat oraz sposoby przechowywania materiałów i wymagane warunki lokalowe.

Następnie udaliśmy się do pomieszczenia reżyserów. Odbywa się tam również montaż materiału, który możemy później oglądać w danym dniu. Mogliśmy jako pierwsi obejrzeć aktualnie przychodzące wiadomości, zarówno ogólnopolskie, jak i z regionu oraz usłyszeć na czym polega praca reżysera i montażystów odpowiedzialnych za dany program.

Kolejnym punktem zwiedzania była wizyta w studio, które wszyscy znamy z codziennych programów. Nasi uczniowie mieli możliwość wcielić się w prezenterów pogody, prowadzących wiadomości, poznali pracę urządzeń znajdujących się w studio, w tym nieodzownego w dzisiejszej pracy telewizji – tromptera –pokazującego prowadzącemu aktualny tekst wiadomości. Wszyscy doskonale się bawili.

Pobyt w  budynku telewizji przy ulicy Kopisto zakończyła projekcja filmu o Bieszczadach.

 

Po wizycie w TVP  udaliśmy się na rynek w Rzeszowie , by zwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną - "Rzeszowskie Piwnice”, która zrobiła niesamowite wrażenie. To najstarszy zabytek Rzeszowa pochodzący aż z XIV wieku.

Obecnie rzeszowskie podziemia liczą 369 metrów długości i składają się z 34 piwnic i korytarzy usytuowanych na trzech kondygnacjach pod kilkoma kamienicami i płytą Rynku. W przeszłości piwnice te służyły rzeszowskim kupcom jako magazyny i składy. W niektórych urządzone były również sklepy, a w chwilach zagrożeń zapewniały ludziom schronienie. W podziemiach zobaczyć można również najstarsze, średniowieczne relikty zabudowy rzeszowskiego Rynku.

Na koniec udaliśmy się do kina Helios na film „Epoka lodowcowa 4” wyświetlanego w technologii 3D. Zabawne przygody grupy zwierząt były uwieńczeniem wyprawy w świat współczesnych mediów. 

zobacz


Propozycje tematów projektów edukacyjnych z języka polskiego 2012/2013


Wykaz zajęć dodatkowych - szkoła podstawowa

Wykaz zajęć dodatkowych - gimnazjum


Kunowa, dn. 24.09.2012

OGŁOSZENIE

  

Zespół Szkół Publicznych w Kunowej informuje, że istnieje możliwość zakupu zbiorników wchodzących w skład zdemontowanej oczyszczalni ścieków Turbojet ….

 

Dane techniczne zbiorników (przepisać z dokumentów):

- zbiornik o pojemności 0,9 m3                       1 sztuka

-zbiornik o pojemności 2,37 m3                1 sztuka

-zbiornik o pojemności 2,37 m3                1 sztuka ( uszkodzona góra zbiornika

- zbiornik o pojemności 1,69 m3               1 sztuka (uszkodzona góra zbiornika)

 

Cena minimalna:  1 200,00 zł…………………………….

 

Zbiorniki są składowane na terenie nieczynnej oczyszczalni ścieków w Skołyszynie (przy drodze powiatowej w kierunku stacji PKP – na przeciw stacji paliw). Kontakt z administratorem obiektu: 13 4491733.

 

Oferty w formie pisemnej  można składać do dnia 08.10.2012 r. (w budynku Zespołu Szkół Publicznych w Kunowej Kunowa 89 38-243 Harklowa, sekretariat szkoły, w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 14.00……

W ofercie należy podać dokładne dane adresowe oferenta oraz numer telefonu.

 

W cenie oferty należy uwzględnić załadunek i wywóz zbiorników z miejsca składowania na własny koszt.

 

Zbiorniki zostaną sprzedane Oferentowi, który przedstawi najwyższą ofertę (nie niższą niż cena minimalna) i dokona wpłaty na podane przez ZSP w Kunowej konto w terminie 7 dni od poinformowania o wyborze oferty.

 

                                                                       Mariola Krygowska

                                                           Dyrektor Zespołu Szkól Publicznych

w Kunowej


ZAPROSZENIE

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Kunowej
zaprasza wszystkich rodziców
na spotkanie informacyjne
 27.09.2012 o godz.1600.
Celem spotkania będzie wybór trójek klasowych i przedstawiciela
do Rady Rodziców.


 


Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 3 września (poniedziałek):

800 - Msza święta w Kościele  w Harklowej
     930 -  spotkanie na sali gimnastycznej, a następnie w salach lekcyjnych z wychowawcami


Rok szkolny 2011/2012

Zakończenie roku szkolnego

W dniu 29 VI 2012r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się mszą o godz. 8.00 w kościele parafialnym p. w św. Doroty w Harklowej. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do szkoły.

                Uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej naszej szkoły gdzie głos zabrała Pani Dyrektor mgr Mariola Krygowska. Na apelu zostały wyczytane osoby, które dzięki ciężkiej, systematyczniej i całorocznej pracy otrzymały świadectwa z czerwonym paskiem.

Następnie wychowawcy klas III mgr Paweł Matusz i mgr Hubert Hasiak  pogratulowali swoim uczniom i uczennicom  wysokich osiągnięć w nauce i bardzo dobrze napisanych egzaminów końcowych. Następnie uczniom zostały wręczone nagrody.

Na końcu odbyło się uroczyste pożegnanie kończącego pracę w naszej szkole Pana Wicedyrektora Piotra Dziedzica.

Po skończonych uroczystościach zgromadzeni  w sali gimnastycznej uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami. Tam też otrzymali swoje świadectwa oraz podziękowali za całoroczny trud włożony w ich wychowanie.


Ogłoszenie

29 czerwca 2012 od godz. 1030 do 1400 w naszej szkole odbędzie się kiermasz książek.


Wykaz podręczników na rok szkolny 2012/2013

szkoła podstawowa:

klasa IV

klasa V

klasa VI

gimnazjum:

klasa I

klasa II

klasa III


Wycieczka w Pieniny

W dniach 18-20 VI 2012r. uczniowie naszego gimnazjum pod opieką pani Eweliny Borowskiej, i panów Huberta Hasiaka, Zenona Krawczyka oraz Pawła Matusza udali się na wycieczkę w Pieniny.
 Podróż minęła w bardzo miłej atmosferze.

Pierwszego dnia byli na Trzech Koronach, skąd był wspaniały widok na pobliskie parki narodowe.

W drugi dzień miał miejsce dwu i pół godzinny spływ Dunajcem. Dla uczestników wycieczki było to wspaniałe przeżycie.  Po południu wszyscy wyjechali wyciągiem na Palenicę, gdzie można było zrobić piękne zdjęcia.

Ostatniego dnia uczniowie płynęli statkiem po Zalewie Czorsztyńskim. W drodze powrotnej wstąpili do galerii w Nowym Sączu.

zobacz


 

III B prezentuje...

 

W roku szkolnym 2011/2012 gimnazjaliści stanęli przez nowym wyzwaniem. Uczniowie klas trzecich wzięli udział w realizacji projektu gimnazjalnego. Klasa III B realizowała projekty z języka polskiego pt. Autorzy naszych lektur i Polscy laureaci Literackiej Nagrody Nobla oraz z geografii pt. Podkarpacie.

Celem głównym projektów było pogłębienie wiedzy z literatury i geografii, kształtowanie otwartej, aktywnej i odpowiedzialnej postawy oraz wyrabianie umiejętności wystąpień publicznych.

Prezentacja projektu w formie multimedialnej na forum klasy miała miejsce 31 maja  2012 roku. Wspomnienia z realizacji poszczególnych zadań pozostaną w pamięci uczestników na długo.       

zobacz


Piknik rodzinny 2012

 

27 maja 2012 roku przy Zespole Szkół Publicznych w Kunowej odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Matki.

W części artystycznej wystąpili uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz zaproszeni goście.

Obok występów uczniów atrakcjami pikniku były:

-występ zespołu hiphopowego Kolejny Elemen, w którego składzie występuje m. in. uczeń naszego gimnazjum.

-pokazy Jasielskiego Klubu Karate Kyokushin. Wśród występujących byli m. in. złota medalistka Pucharu Polski i wicemistrzyni Europy  oraz mistrz Europy i wicemistrz Polski. Pokazy z towarzyszeniem muzyki cieszyły się wielkim zainteresowaniem nie tylko męskiej części publiczności. 

- występy tancerzy Studia Tańca Show Dance  prowadzonego przez Tomasza Berkowicza, a wśród nich aktualni mistrzowie Podkarpacia i zdobywcy wielu nagród i medali na konkursach tańca w Polsce.

Aby uczestnicy nie tylko biernie spędzili popołudnie, mogli bawić się na trampolinie, wziąć udział w rodzinnych konkursach sportowych lub pokręcić się w wodnej kuli, co dla niektórych uczestników skończyło się niezamierzoną kąpielą.

Stracone kalorie chętnie uzupełniano wspaniałymi ciastami przygotowanymi przez mamy naszych uczniów lub w bufecie prowadzonym przez szkolną stołówkę.

Podczas pikniku można było zakupić cegiełki na rzecz ZSP w Kunowej. W zamian kupujący byli nagradzani atrakcyjnymi upominkami ufundowanymi przez licznych sponsorów.

Dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przeznaczony na wykonanie placu zabaw dla najmłodszych przy ZSP w Kunowej.

Niedzielne popołudnie, także dzięki sprzyjającej pogodzie, upłynęło w miłej atmosferze.

Sponsorzy:

  

Mirosław Szkałuba  - Prezes PGNIG  - Warszawa                     

Salon kosmetyczny  - IMPRESJA   -  Jasło

Studio Fotografii  - P. Rak -  Jasło

Salon   - AVANGARDE    -  Jasło

Salon fryzjerski  - KREATOR  - Jasło

Salon kosmetyczny -  P. Wędrychowicz - Skołyszyn

 Salon fryzjerski  - P. Gorczyca - Harklowa

Salon fryzjersko-kosmetyczny  - CLASSIC - Jasło

Salon fryzjerski  - P. Gomułka - Jasło

Salon fryzjerski -  VIVIEN  - Jasło

EUROBANK

POLBANK

HUTA SZKŁA  - Jasło

 Salon - ORANGE  -  Jasło

JAFAR  - Skołyszyn

Bank Spółdzielczy - Biecz

ASTRA    - Jasło

Drukarnia   - JASPRINT  -  Jasło

ART.-BUD  -  Skołyszyn

F.P.H.U.JAFI   - Skołyszyn

ROLWOD   - Skołyszyn

TERMO-TECH   - Skołyszyn

Centrum PPHU SP Z O.O  - Tworzywa Sztuczne  - Skołyszyn

P. Wacław Furmanek  -Uzdrowisko -  Wysowa

Piekarnia  KASIA   - Biecz

 Sklep CENTRUM  - P. Szot   - Skołyszyn

 Firma   FHU OKIENKO -  Skołyszyn

 Sklep obuwniczy  - P. Krygowska   - Skołyszyn

 P. Bolesław Dziki  - FAMILIA  - Strzeszyn

 P. Krzysztof Ryznarski   - Skołyszyn

 ŻELBUD   - Kołaczyce                       

 zobacz


Wycieczka do Inwałdu

 

23.05.2012 r. pod opieką pań Zofii Rutany, Ewy Gubernat, Moniki Zawiszy odbyła się wycieczka klasy pierwszej, trzeciej, czwartej oraz piątej do Inwałdu do Parku Miniatur – najbardziej znanych budowli na świecie.

Głównymi atrakcjami były Wieża Eiffla, Big Ben, Taj Mahal, Mur Chiński oraz wiele, wiele innych.

Można tam było również zobaczyć miniatury polskich budowli takich jak Zamek Warszawski, Wawel, Sukiennice, Ratusz w Poznaniu ze słynnymi koziołkami, Pałac w Łańcucie Zamek Krzyżacki w Malborku oraz Narodowy Stadion w Warszawie.

            Dla zainteresowanych czasami prehistorycznymi można było zobaczyć tuż obok Dinolandię.

zobacz


Świat słowem malowany

zobacz


Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja
 


  27 kwietnia 2012 roku odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

  W czasie akademii uczniowie wcielili się w postaci książek, które w ciekawy, przystępny i niekiedy humorystyczny sposób opowiadały o wydarzeniach związanych z uchwaleniem Konstytucji 3-go Maja.

  Nie zabrakło wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej, a uczennice z klasy piątej: Marzena Sendecka, Emilia Stankowska i Paulina Przybyłowicz profesjonalnie zaśpiewały utwory: „Jest takie miejsce, taki kraj” Jana Pietrzaka,  „Tango na głos” Grzegorza Tomczaka oraz "Opowiedz nam moja ojczyzno"  Janusza Szczepkowskiego.

zobacz


Bal Malucha 2012

W sobotę 4 lutego już po raz trzeci w naszej szkole odbył się "Bal Malucha" połączony z karnawałowym balem klas IV-VI.

Na imprezę przybyło wiele dzieci wraz z rodzicami, które bawiły się pod opieką swoich wychowawców.
Bal rozpoczął się przedstawieniem pt. "Bal karnawałowy rodziny Poziomków", w wykonaniu małych aktorów z klasy III.
Wodzirejami balu byli znani tancerze: Bożena i Adam Berkowicz. Uczestnicy imprezy brali  udział w licznych konkursach i zabawach tanecznych, za które byli nagradzani słodyczami.
Mimo surowej zimy za oknami w sali panowała gorąca i miła atmosfera.

zobacz


Oferta zajęć w Zespole Szkól Publicznych w Kunowej
w czasie ferii zimowych

zobacz


Dzień Babci i Dziadka

20 stycznia Babcie i Dziadkowie uczniów kl 0 i I licznie przybyli do naszej szkoły, aby świętować swój dzień.

Dzieci pod opieką swych wychowawców p. Z. Rutany i J. Porębskiej zaprezentowały swoje umiejętności w pokazie artystycznym. Poprzez słowa piosenek i wierszy wnuki dały odczuć swoim babciom i dziadkom, jak dla nich są ważni i, że kochają ich całym sercem.
Dziadkowie nagrodzili gromkimi brawami tańce dzieci oraz występy w przedstawieniach.
Na zakończenie uczniowie złożyli gościom życzenia i wręczyli laurki.

zobacz


Świątecznie

21 XII 2011r uczniowie gimnazjum z klasy III a i III b przy współpracy z Samorządem Uczniowskim oraz opiekunami p. D.Dłuską i M.Paszyńską przygotowali uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Młodzież biorąca udział w „Jasełkach” występowała w odpowiednio uszytych przez siebie strojach w otoczeniu specjalnie udekorowanej na tę okazję sali – z szopką, zwierzętami i świecącymi choinkami w tle. Między poszczególnymi scenami uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum uświetniali to niezwykle ważne wydarzenie kolędami z podkładem organ pod przewodnictwem p. dyrektora P.Dziedzica. Podczas tego apelu panowała niezwykle miła i rodzinna atmosfera, którą  zawdzięczaliśmy młodym aktorom i całej oprawie muzyczno – artystycznej. Po skończonych Jasełkach p.dyrektor  M. Krygowska złożyła wszystkim uczniom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego narodzenia.

zobacz


Mikołaj 2011

6 grudnia klasy 0-III wraz z wychowawcami wybrały do   "Fikolandu" w Krośnie. Spotkała ich tam niespodzianka. Dzieci przywitał Aniołek w towarzystwie Diabełka. Następnie przybył święty Mikołaj, który obdarował dzieci cukierkami. Uczniowie odgadywali zagadki, śpiewali piosenki i tańczyli. Wszyscy wspaniale się bawili.

zobacz


Muzeum dobranocek

Wycieczka do "Muzeum Dobranocek w Rzeszowie klas 0-III.

Uczniowie zobaczyli różne postacie z Dobranocek, które kiedyś oglądali ich dziadkowie i rodzice m.in. Bolka i Lolka, Rumcajsa, Hankę i Cypiska, Reksia, Wilka i Zająca, Koziołka Matołka, Smerfy, Muminki, Pszczółkę Maję, Balbinkę, Misia Uszatka i inne.

zobacz


Konkurs tańca Jasło

30 listopada w Jasielskim Domu Kultury odbyły się XI Andrzejkowe Spotkania Taneczne. Zespół "Queen Dance" prowadzony przez Ewę Gubernat przedstawił dwa układy taneczne. Występy zostały nagrodzone brawami, a zespół otrzymał nagrodę w postaci maty do tańca i dyplom. W konfrontacjach brało udział  15 zespołów tanecznych z Domów Kultury z Jasła, Rzeszowa, Dębicy, Mielca, Jedlicza, Skołyszyna

zobacz


Konkurs tańca Skołyszyn

26 października Zespół taneczny "Queen Dance" w składzie: Anna Sepioł, Emilia Stankowska, Justyna Jasiewicz, Paulina Przybyłowicz, Beata Jasiewicz, Katarzyna Gajda, Magdalena Mlecz, Ilona Szafrańska, Marzena Sendecka prowadzony przez Ewę Gubernat brał udział w "Konfrontacjach Artystycznych" w Skołyszynie w kategorii taniec. Zespół przedstawił dwa układy taneczne, za które otrzymał wyróżnienie i statuetkę. Celem prezentacji było przedstawienie dorobku artystycznego szkół. Występy oceniało profesjonalne jury.

zobacz


 

Akademia z okazji Święta Niepodległości

zobacz


Ślubujemy

20 października 2011r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I. W uroczystości uczestniczyli: dyrektor szkoły Piotr Dziedzic, rodzice, nauczyciele i uczniowie kl. 0-III.

Uczniowie klasy I zaprezentowali się w części artystycznej, w której recytowali wiersze, śpiewali  piosenki, tańczyli. Mieli też krótki sprawdzian wiadomości, który  przygotowali starsi uczniowie.

Pewnego rodzaju sprawdzianem była też degustacja ostrej potrawy i kwaśnego soku.
Następnie pierwszoklasiści złożyli przysięgę dyrektorowi szkoły, rodzicom i wychowawcy.
W dalszej części dyrektor pasował ich na uczniów przez symboliczne dotknięcie ramienia dużym ołówkiem.

Uwieńczeniem imprezy był  poczęstunek  dla pierwszaków przygotowany przez rodziców.

zobacz


Dzień Edukacji Narodowej

13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotowali uczniowie klas II gimnazjum oraz klasy V.

Uczniowie chcąc podziękować pedagogom i pracownikom szkoły za ich trud przygotowali krótki program artystyczny oraz wręczyli wszystkim kwiaty.

Następnie pani Dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły.

 

zobacz


Wycieczka - Bieszczady 2011

30.09.2011 uczniowie gimnazjum uczestniczyli w wycieczce w Bieszczady. Uczniowie  podczas wycieczki mogli podziwiać walory przyrodnicze i krajobrazowe Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Pierwszym etapem wycieczki  było wyjście na Połoninę Caryńską. Następnie  uczniowie zwiedzali zaporę na Zalewie Solińskim.

 

zobacz


"Otrzęsiny 2011"

22 września 2011 odbyły się w naszej szkole "otrzęsiny", czyli uroczyste przyjęcie do grona społeczności gimnazjalnej klas pierwszych. Celem tej imprezy jest nie tylko dobra zabawa, ale w szczególności integracja uczniów klas pierwszych z młodzieżą ze starszych klas oraz wytworzenie w uczniach poczucia akceptacji.

Młodzież klas drugich przygotowała program imprezy. Pod ich kierunkiem młodsi uczniowie Gimnazjum musieli sprostać wymaganiom i wykazać się zarówno sprawnością fizyczną, wiedzą z różnych dziedzin życia, a także zdolnościami plastycznymi. Na koniec wszyscy uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę, zapewniającą o ich lojalności wobec szkoły i systematycznym zdobywaniu wiedzy.

Całość imprezy zakończyła dyskoteka integracyjna.
Wszyscy doskonale się bawili.

                                                         SU

zobacz


 

OGŁOSZENIE

 

28 września 2011 r. o godz. 1600  odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami.


 

Projekt edukacyjny - informacje dla uczniów i rodziców

Z dniem 1 września 2010 roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 sierpnia 2010 r. zmieniające rozporządzenie z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz.U. nr 156, poz.1046).

Na jego mocy na uczniów klas I , II, III gimnazjum nałożono obowiązek realizacji projektu edukacyjnego, który został zdefiniowany jako zespołowe, planowe działanie uczniów, mające na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych metod.

Zakres tematyczny projektu edukacyjnego może dotyczyć wybranych treści nauczania określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów lub wykraczać poza te treści. Projekt edukacyjny obejmuje następujące działania, które ma realizować zespół uczniów pod opieką nauczyciela:

 • wybranie tematu projektu edukacyjnego;
 • określenie celów projektu edukacyjnego i zaplanowanie etapów jego realizacji;
 • wykonanie zaplanowanych działań;
 • publiczne przedstawienie rezultatów.

Udział ucznia w pracach projektowych będzie miał wpływ na ocenę zachowania, a informacja o tym udziale oraz temat projektu będą wpisane na świadectwie ukończenia szkoły. W szczególnie uzasadnionych wypadkach dyrektor szkoły może zwolnić ucznia z tego obowiązku - wówczas na świadectwie w miejscu przeznaczonym na wpisanie tematu projektu znajdzie się wpis: „zwolniona” albo „zwolniony”.

 

Zapisy rozporządzenia w sprawie oceniania nakładają na gimnazja obowiązek stworzenia uczniom warunków do wykonania projektów edukacyjnych, w szczególności:

 • uwzględnienia w kryteriach oceny zachowania ucznia, zawartych w ocenianiu wewnątrzszkolnym, udziału ucznia w realizacji projektu edukacyjnego;
 • określenia przez dyrektora szkoły w porozumieniu z radą pedagogiczną szczegółowych warunków realizacji projektu edukacyjnego;
 • poinformowania przez wychowawcę uczniów i ich rodziców - na początku roku szkolnego, w którym uczniowie będą realizować projekt edukacyjny - o warunkach jego realizacji.

 


Informacje dotyczące egzaminu gimnazjalnego

(zobacz)


Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2011/2012

1 września 2011 - inauguracja nowego roku szkolnego.

Uczniowie, po mszy świętej, która odbyła się w Kościele Parafialnym w Harklowej zgromadzili się w budynku szkoły, aby uroczyście rozpocząć naukę.

Młodzież gimnazjum powitała Pani Dyrektor Mariola Krygowska, natomiast uczniów szkoły podstawowej Pan Wicedyrktor Piotr Dziedzic, życzyli oni zebranym sukcesów w nauce.

W czasie uroczystości uczczono minutą ciszy ofiary II wojny światowej.

Po spotkaniu ogólnym uczniowie zgromadzili się w klasach i zapoznali z nowymi obowiązkami.


Plany lekcjiPożegnania absolwentów klas trzecich gimnazjum

 

15 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów klas trzecich gimnazjum.

W tym szczególnym dniu w sali gimnastycznej ZSP w Kunowej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice uczniów.

Młodzież gimnazjum zaprezentowała się w przygotowanym przez siebie programem artystycznym.

Piosenki i tańce wykonane przez gimnazjalistów zachwyciły uczestników akademii. W programie znalazły się również podziękowania dla nauczycieli i rodziców.

Podczas uroczystości głos zabrała także Pani Dyrektor M. Krygowska, która podziękowała uczniom za zaangażowanie w czasie nauki w gimnazjum oraz reprezentowanie szkoły na konkursach i zawodach, pogratulowała także im wysokich wyników z egzaminu gimnazjalnego, które prezentują się następująco:

- część humanistyczna - 28,6 (57%) - 7 stanin,

-część matematyczno-przyrodnicza - 26,1 (52%) - 7 stanin,

-język angielski - 31,3 (63%).

Po uściskach, życzeniach i gratulacjach gimnazjaliści bawili się na dyskotece. 

zobacz


Szkolny Zestaw Podręczników   2011/ 2012

zobacz


 

Pożegnanie klasy VI

14 czerwca odbyło się w naszej szkole pożegnanie klasy szóstej. Uroczystość odbyła się w obecności uczniów klas – piątej i szóstej, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

 Uczniowie klasy piątej uroczyście pożegnali  inscenizacją, kwiatami i upominkami starszych kolegów.

Klasa szósta przedstawiła przygotowaną część artystyczną, która wzruszyła, ale też rozbawiła wszystkich obecnych. Zakończeniem inscenizacji było wręczenie kwiatów i podziękowania dla grona pedagogicznego.

Klasy miło spędziły czas na wspólnej dyskotece, przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców uczniów klasy szóstej.

zobacz


Wycieczka w Pieniny 6-8 czerwca 2011

klasy trzecie gimnazjum

zobacz


Wycieczka w Pieniny 18 - 19 maja 2011

klasy IV-VI

zobacz

 


 

Dzień Mamy

   26 maja  odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki. Przygotowana ona była przez uczniów klas pierwszych gimnazjum wraz z wychowawcami. Mamy mogły wysłuchać wierszy i piosenek związanych z ich świętem, dedykowanych specjalnie dla nich. Następnie odbyło się krótkie spotkanie przy ciastku i kawie.

zobacz


HARKLOWA       

      MISJE ŚWIĘTE - RENOWACJA MISJI

17 -20.04.2011

 

17.04.11 - Niedziela - Najświętsze Serce Jezusa! Przyjdź Królestwo Twoje!

Eucharystia. „ To czyńcie na moją pamiątkę”

  7.30 - Msza św. z kazaniem misyjnym

11.00 - Msza św. z kazaniem misyjnym

            Nauka stanowa - Rodzice

         9.30 - Msza św. z kazaniem – Grudna Kępska

16.00 – Gorzkie Żale – rozważanie pasyjne

- Msza św. – Nauka stanowa - Młodzież

 

18.04.11 - Poniedziałek – Wierzę w świętych obcowanie!

Dzień pamięci o tych, którzy przekazali nam wiarę.

 

Spowiedź - od 14.00 – 17.00

Chorzy - od 11.00  Spowiedź - 11.30 Msza św.

8.00 – Msza św. – Kazanie misyjne – Dorośli

9.30 - Szkoła Podstawowa – Grudna Kępska

13.30 – Nabożeństwo pokutne - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

 - Kunowa - Harklowa - potem - spowiedź

16.30 – Msza św. – Dorośli – Grudna Kępska

18.00 – Msza św. – Kazanie misyjne - Dorośli

                  

19.04.11  - Wtorek – Z Maryją, Matką Bolesną na drogach naszej wiary!

Kościół naszym Domem Wiary i Szkołą Modlitwy

 

8.00 – Msza św. – Kazanie misyjne – Dorośli

9.30 – Msza Święta - Szkoła Podstawowa – Gimnazjum – Kunowa – Harklowa

11.30 - Szkoła Podstawowa – Grudna Kępska

       16.30 – Msza św. – Dorośli – Grudna Kępska

18.00 – Msza św. – Kazanie misyjne - Dorośli

   

20.04.11 - Środa –„ Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą”

Biblia, Pismo święte moją księgą życia i modlitwy.

              

8.00 - Msza św. z kazaniem misyjnym

9.30 - Msza św. – Szkoła Podstawowa – GimnazjumKunowa - Harklowa

11.30 - Msza św. – Szkoła Podstawowa – Grudna Kępska

16.30 - Msza św. z kazaniem – Grudna Kępska

18.00 - Msza św. z kazaniem misyjnym – Zakończenie renowacji Misji Świętych.

 

                            Odnowę Misji Świętych prowadzi – O. Stanisław Kiełbasa CSsR

                                                                                     Redemptorysta z Tuchowa

 


Ziemia jest tylko jedna

  7 kwietnia 2011 roku odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie klasy II b i III b przygotowani  przez panią Jolantę Skaubę uświadomili nam, że Ziemia jest tylko jedna

i należy o nią dbać.  Podczas akademii mogliśmy wysłuchać wierszy i piosenek o charakterze ekologiczno – filozoficznym, w których przewijało się przesłanie, że  to od każdego z nas zależy jak będzie wyglądał świat i Ziemia.

zobacz


Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie
w Ruchu Drogowym

 

1 kwietnia w Zespole Szkół Publicznych w Kunowej uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z gminy Skołyszyn rywalizowali ze sobą w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów znajomości przepisów o ruchu drogowym, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika  ruchu drogowego oraz popularyzowanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele ZS w Kunowej, Agnieszka Wieczorek i Hubert Hasiak. Przed przystąpieniem do rywalizacji uczniowie oglądnęli spektakl Przepisy ruchu drogowego przygotowany przez uczniów klasy II i III kunowskiej szkoły podstawowej.

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym składał się z dwóch konkurencji: testu wiedzy z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego oraz praktycznego udzielania pierwszej pomocy. W komisji oceniającej wiedzę i umiejętności uczniów oprócz organizatorów znaleźli się: komendant OSP w Skołyszynie Stanisław Święch oraz pielęgniarka Barbara Tatara.

Tabela końcowa szkół podstawowych:

I miejsce – Kunowa (M. Figura, K. Stygar, K. Wszołek)

II miejsce – Przysieki (B. Ciołkosz, M. Panek, H. Szudy)

III miejsce – Jabłonica (M. Fudała, M. Trznadel, M. Ulaszek)

Tabela końcowa gimnazjów:

I miejsce – Kunowa (M. Gajda, B. Krawczyk, J. Podraza)

II miejsce – Skołyszyn (Ł. Grzywacz, E. Kołodziej, P. Kołodziej)

III miejsce – Święcany (D. Gawliński, K. Okarma, W. Opałka)

Nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy dla drużyn zostały wręczone przez dyrektora Zespołu Szkół w Kunowej Mariolę Krygowską, Stanisława Święcha, Agnieszkę Wieczorek i Huberta Hasiaka.  

zobacz


Konkurs recytatorski

24 lutego 2011 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski.

W kategorii klas I-III naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II: Łukasz Skałba, Piotr Kuchta i Norbert Rewiś.

Łukasz Skałba zdobył II miejsce.

W kategorii klas IV-VI udział wzięli: Emilia Stankowska i Katarzyna Gajda z klasy IV i Kamil Kozioł z klasy V.

Kamil Kozioł zajął III miejsce.

zobacz


Bal Malucha

W sobotę 12 lutego już po raz drugi w naszej szkole odbył się karnawałowy Bal Malucha. W tym roku uczestników bawił sympatyczny Klaun Toper. Dzieci miały okazję podziwiać umiejętności akrobatyczne i iluzjonistyczne prowadzącego oraz brać udział w licznych konkursach i zabawach.

Zapraszamy na kolejny bal za rok.

Wychowawcy klas 0-III.

zobacz  


We wtorek 21 grudnia 2010 r. uczniowie  klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Kunowej zostali uroczyście pasowani  na czytelników biblioteki szkolnej.

 Uczniowie klasy czwartej pod kierunkiem nauczycielki  j. polskiego przygotowali dla kolegów inscenizację związaną tematycznie z czytelnictwem. Podczas tego przedstawienia bajkowe postacie zapoznały ich z zasadami korzystania z księgozbioru, a następnie pasowano ich na czytelników. Na zakończenie dzieci otrzymały karty czytelnicze i mogły pierwszy raz wypożyczyć  książeczki ze szkolnej biblioteki.

Życzymy małym czytelnikom wielu przyjemnych chwil podczas obcowania z literaturą piękną.

 


Mikołaj 2010

6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Wszyscy uczniowie z niecierpliwością czekali na przybycie dostojnego gościa.
Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej przygotował z tej okazji wesołą inscenizację, zabawy i konkursy.
Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami czym sprawił im ogromną radość.

zobacz


Konfrontacje artystyczne 2010

 24 listopada 2010 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnych Konfrontacjach Artystycznych w kategorii taniec.

Szkołę reprezentowali uczniowie klas II, III, IV i V szkoły podstawowej i III klasa gimnazjum.

Uczennice kl. III Gajecka Julia, Gajewska Sandra, Gucwa Sylwia, Leśniak Emilia, Piątek Kamila, Stój Marta przedstawiły taniec artystyczny ze wstążkami i zdobyły III miejsce.

Uczniowie z kl. II Kosiński Dawid, Kuchta Piotr, Pięta Karolina, Płoskonka Danuta, Skałba Łukasz, Rewiś Norbert i z kl. IV Jasiewicz Beata i Sendecka Marzena zaprezentowali się w tańcu kowbojskim i otrzymali wyróżnienie.

Zespół taneczny "Queen dance" z kl. IV w składzie: Madej Aleksandra, Gajda Katarzyna, Sendecka Marzena, Gorczyca Patrycja, Przybyłowicz Paulina, Jasiewicz Beata i Stankowska Emilia wykonał 2 tańce współczesne i zdobył I miejsce w kategorii klas młodszych.

W kategorii klas starszych wystąpiły uczennice z kl. V: Sepioł Anna, Jasiewicz Justyna, Mlecz Magdalena, Wałęga Monika, Szafrańska Ilona, szeląg Weronika, Halibożeka Natalia. Wykonały 2 tańce współczesne i wytańczyły II miejsce.

I miejsce zdobył zespół taneczny z gimnazjum z kl. IIIb w składzie: Przybyłowicz Dominika, Jasiewicz Katarzyna, Stachnik Paulina, Stachnik Natalia, Marlena Szafrańska, Stygar Anna, Owczarska Magdalena, Gorczyca Marlena. Zespół wykonał dwa tańce współczesne.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

zobacz


Jubileusz 100 – lecia Szkoły w Kunowej

 

W słoneczny dzień 13 listopada br. w Zespole Szkół Publicznych w Kunowej miała miejsce niecodzienna uroczystość, obchodzono setną rocznicę powstania szkoły. Organizatorami obchodów byli: Wójt Gminy Skołyszyn Pan Zenon Szura i Dyrektor ZSP w Kunowej Pani Mariola Krygowska.

Centralnym punktem uroczystości było widowisko słowno – muzyczne przygotowane przez młodzież szkolną, które odzwierciedlało historię szkoły i jej bliskie związki z dziejami naszego narodu. Poważny i patriotyczny charakter tego programu sprawił, że uczestnicy jubileuszu w podniosłej atmosferze zapoznali się z dziejami szkoły.

Swoją działalność jako samodzielna placówka Szkoła w Kunowej rozpoczęła 1 września 1910 r. Niewątpliwie ważną rolę w organizowaniu szkoły dla Kunowej i Pustej Woli odegrał ówczesny inspektor szkolny – Jan Ciejka. Chociaż przez pierwsze lata nauka odbywała się w wynajętej izbie prywatnego budynku, to fakt powstania szkoły miał doniosłe znaczenie, ponieważ zainicjował jej rozwój. Od początku istnienia w tej szkole realizują obowiązek szkolny dzieci z Kunowej i Pustej Woli.

Pierwszą nauczycielką, pracującą w kunowskiej szkole, była Emilia Radzikówna. Prowadziła ona lekcje tylko tymczasowo przez dwa pierwsze miesiące działalności szkoły. Jej następcą był Wilhelm Kozłowski, który jako nauczyciel stały pracował w Kunowej prawdopodobnie do roku 1914. Historia Szkoły w Kunowej to ciągłe próby budowy, rozbudowy i modernizacji budynku szkolnego, ponieważ troska o edukację młodzieży była i jest niezwykle istotną sprawą dla tutejszej społeczności.

Pierwszy budynek szkolny oddano do użytku 30 sierpnia 1923r. Powstał on wysiłkiem mieszkańców Kunowej i Pustej Woli, którzy urządzili składkę na rzecz budowy szkoły. Istotny wkład w powstanie nowego budynku miała pracująca od 1918 r. nauczycielka – Agnieszka Szandrowska. W okresie międzywojennym szkoła była nie tylko miejscem działalności edukacyjnej, w latach trzydziestych w szkole organizowano uroczyste poranki, na których czczono ważne wydarzenia historyczne.

W latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych wielokrotnie przebudowywano i rozbudowywano szkołę. Obecny kształt szkoła zawdzięcza inwestycjom dokonanym w latach dziewięćdziesiątych, a zainicjowanym przez społeczny Komitet Rozbudowy wspierany osobistym zaangażowaniem sołtys wsi Kunowa Pani Stanisławy Adamczyk. Współcześnie placówka jest zespołem szkół obejmującym szkołę podstawową i gimnazjum. Obecnie budynek szkoły to nowoczesny i okazały obiekt, jest wizytówką i chlubą wsi oraz dowodem na to, że wysiłki wielu pokoleń nie zostały zmarnowane.

Uroczysty jubileusz był ważnym wydarzeniem dla uczniów, pracowników szkoły oraz lokalnej społeczności. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście, wśród których byli: Podkarpacki Wicekurator Oświaty Antoni Wydro, Wójt Gminy Skołyszyn Zenon Szura, zastępca Wójta Gminy Skołyszyn Krzysztof Zięba, przewodniczący Rady Gminy Skołyszyn Wiesław Hasiak, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle Alfred Sepioł.

W krótkim wystąpieniu Wójt Gminy podkreślił, że widoczna troska władz gminy o bazę szkół gminnych i ich unowocześnianie jest istotnym elementem działalności urzędu. Również Szkoła w Kunowej może liczyć w bliskiej przyszłości na kolejne inwestycje. Jest to na pewno ważna deklaracja, ponieważ jak uczą nas doświadczenia kolejnych organizatorów i budowniczych Szkoły w Kunowej gwarancją sukcesu w nauczaniu i wychowaniu jest ciągły i wszechstronny rozwój szkoły.

                                                         Bożena Zabrzeska 

zobacz


Wójt Gminy Skołyszyn

i Dyrektor Zespołu Szkół w Kunowej

 

ZAPRASZAJĄ  

 

na  obchody jubileuszu
100-lecia szkoły w Kunowej,
który odbędzie się 13 listopada  2010r.

Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 1400

w kościele parafialnym w Harklowej

 

Program uroczystości:

- Msza św. w Kościele parafialnym w Harklowej

- Program artystyczny w wykonaniu uczniów

- Okolicznościowe wystąpienia

 


Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2010 odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której udział wzięli uczniowie klas IV i V szkoły podstawowej  i Ib gimnazjum.

Akademia rozpoczęła się scenką lekcji przyrody - na wesoło, podczas której na wszystkich twarzach widoczny był uśmiech. Następnie uczniowie podziękowali nauczycielom za trud wychowania uwieńczony czerwoną różą.

zobacz


"Otrzęsiny 2010"

30 września 2010r. Samorząd Uczniowski zorganizował "Otrzęsiny" dla klas I naszego Gimnazjum.

W trakcie imprezy trwała rywalizacja między dwoma zespołami klasowymi a także ich wychowawcami. Konkursy dotyczyły zarówno wiedzy intelektualnej jak również sprawności ruchowej.

"Otrzęsiny" zostały zakończone dyskoteką integracyjną z pozostałymi klasami naszej szkoły. 

zobacz


Zakopane

W dniach 27-28.09.2010r. odbyła się wycieczka do Zakopanego. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie kl. V szkoły podstawowej i Ib gimnazjum.

W pierwszym dniu wycieczki podczas wędrówki do Morskiego Oka uczniowie mogli podziwiać walory Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Drugiego dnia zwiedzano Zakopane i jego okolice - stocznię narciarską, Gubałówkę oraz Krupówki.

zobacz


 

PIKNIK RODZINNY

 

13 września br. w naszej szkole odbył się "Piknik Rodzinny"

Organizatorami "Pikniku" byli pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie.

 Impreza cieszyła się dużym powodzeniem, przyczyniła się do tego miła atmosfera i liczne atrakcje.

Goście "Pikniku" podziwiali występy uczniów, którzy popisywali się umiejętnościami tanecznymi. Wszystkich zachwyciły zdolności młodych tancerzy, kostiumy oraz wspaniałe aranżacje.

Uczestnicy świetnie bawili się także w czasie pokazu karate oraz podczas koncertu zespołu a "Ogniska muzycznego"

W czasie "Pikniku" można było porozmawiać w specjalnie zaaranżowanej kawiarence i skosztować pysznych wypieków.

Wielu emocji dostarczyła loteria, a cenne wygrane ucieszyły jej uczestników.

Impreza była bardzo udana, a na uwagę zasługuję zaangażowanie Rodziców.

Myślimy, że tę formę wspólnej zabawy powtórzymy w niedługim czasie.

Sponsorzy:

UZDROWISKO WYSOWA

ART BUD

MIROSŁAW SZKAŁUBA

STANISŁAW HAJKUŚ

BOGI

EURO BANK JASŁO

PZU JASŁO

SŁAWOMIR PODRAZA

KRONODOR GRUPA MASONITE

CENTRUM SKOŁYSZYN

PPHU NOWY SĄCZ

FHU OKIENKO

 

zobacz


Witaj szkoło!

 

1 września 2010 roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Z tej okazji o godz. 8.00 odbyła się msza święta, którą odprawił ksiądz Stanisław Łukasik. Proboszcz życzył uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły udanego roku.

Po mszy wszyscy udali się do szkoły na akademię, którą rozpoczęła pani dyrektor Mariola Krygowska. Zebrani na sali gimnastycznej uczniowie, rodzice i nauczyciele odśpiewali hymn Polski i oglądnęli uczniowskie występy.

            Po akademii wychowankowie  rozeszli się do klas, aby po dwumiesięcznej przerwie przywitać klasę, kolegów i nauczycieli.


 

 

Alfabet Przyrody

19 maja 2010 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył  się Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych ALFABET PRZYRODY. W konkursie wzięło udział  34 recytatorów w kategorii wiekowej klas 0-III,  którzy przedstawili wiersze o tematyce przyrodniczo-ekologicznej. 

Naszą szkołę reprezentowali Łukasz Skałba z wierszem Juliana Tuwima Spóźniony słowik,  Emilia Stankowska z utworem Katarzyny Marciniak Trzmiel  i Piotr Kuchta z wierszem Jana Brzechwy Kwoka .

Występ naszych uczniów bardzo podobał się widzom, jury konkursu przyznało wyróżnienie Łukaszowi Skałbie. Gratulujemy!!!

zobacz


Witaj majowa jutrzenko


Konkurs recytatorski

 22 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas 0-III zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

Dzieci recytowały piękne, pełne humoru wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy. W konkursie wzięło udział 22 uczniów.

Komisja w skład, której weszli nauczyciele przyznała:

-dwie pierwsze nagrody dla:

Beaty Jasiewicz z kl. III i Łukasza Skałby z kl. II

-dwa drugie miejsca dla:

Sandry Gajewskiej z kl.II Piotra Kuchty z kl. I

-dwa trzecie miejsca dla:

Norberta Rewisia z kl. I i Sandry Gorczyca z kl. I

wyróżnienia otrzymali:

Wiktoria Furmanek, Krzysztof Cygal, Norbert Rozpara,

Krystian Wszołek i Emilia Leśniak.

Komisja w skład, której weszli uczniowie Samorządu Szkolnego przyznała

I miejsce dla Marty Stój z kl. II

II miejsce dla Danuty Płoskonki z kl. I

III miejsce dla Macieja Cygal z kl. II

zobacz


Walentynki 2010


Bal Malucha 2010

     Nową tradycję w naszej placówce zapoczątkowały wychowawczynie i uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej. 7 lutego odbył się I Bal Malucha, w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół oraz małe dzieci z Kunowej, Harklowej, Pustej Woli i Grudnej.

            Uczestnicy Balu Malucha brali udział w wielu atrakcyjnych zabawach, tańcach oraz konkursach. Do najbardziej popularnych należały: Taniec z balonem w parach, Jedzenie chrupek bez pomocy rąk, Najciekawsza maska i strój, Czarny baran, Kaczuszki, Lajkonik, Miś Uszatek i Grozik.  Powszechny aplauz i zachwyt wzbudziło przedstawienie  Po Starym Roku Nowy Rok przychodzi, które  zaprezentowali uczniowie klasy III.  

            Dzieci podczas Balu zajadały się pysznymi ciasteczkami i pączkami upieczonymi przez mamy i podarowanymi przez piekarnię Kasię z Biecza. Zabawa była wspaniała i wesoła, wszyscy doskonale się bawili i z niecierpliwością oczekują na kolejny Bal Malucha. 

 

zobacz


ZAPROSZENIE

zobacz


25 stycznia 2010 kl I i 0 zaprosiła na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka swoich najbliższych. Wiersze, piosenki i tańce zaprezentowane przez dzieci oglądali licznie przybyli babcie i dziadkowie.

Po złożeniu życzeń i wręczeniu kwiatów wspólnie usiedli do poczęstunku, który przygotowały  mamy z Rad Klasowych.

zobacz


12 stycznia 2010 roku odbyło się przedstawienie jasełkowe "Tobie kolęduje moje serce", które przygotowały klasy II i III Szkoły Podstawowej pod nadzorem Pani Z. Rutany i J Porębskiej.

Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni rodzice i dziadkowie dzieci. Jasełka uświetniły kolędy i współczesne pastorałki śpiewane przez uczniów.

Na zakończenie  Pan dyrektor P. Dziedzic złożył wszystkim życzenia noworoczne, po czym miał miejsce poczęstunek dla gości.

zobacz


Świątecznie

            Wspaniałe i niepowtarzalne przedstawienie jasełkowe obejrzeli w tym roku uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Kunowej. Gimnazjalna młodzież przygotowana przez panie Dorotę Dłuską i Martę Paszyńską oraz przez pana Piotra Dziedzica ukazała nam historię świąt Bożego Narodzenia oraz uświadomiła,  że symbole i tradycja świąteczna jest ponadczasowa. Uczniowie szkoły (w specjalnie przygotowanych kostiumach) pięknie przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Aniołowie, Trzej Królowie i Pasterze. Podczas uroczystości można było wysłuchać najbardziej znanych polskich kolęd i zastanowić się nad sensem i znaczeniem Świąt.

Po części artystycznej pani dyrektor szkoły Mariola Krygowska złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.


24 listopada 2009r. o godz. 1630 odbędzie się spotkanie nauczycieli z rodzicami.


Marsz, marsz Dąbrowski…

            Dnia 12 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 91 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, a później stery przejęli artyści przygotowani przez panią Bożenę Zabrzeską, Piotra Dziedzica, Monikę Zawiszę i Anitę Racia.

Uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne oraz recytowali piękne i wzruszające wiersze mówiące o naszej Ojczyźnie. Młodzież naszej szkoły przypomniała nam czasy rozbiorów, zaborów i momentu odzyskania niepodległości. Jednocześnie uświadomili nam, że powinniśmy pamiętać o bohaterskich ludziach walczących o naszą wolność i szanować symbole narodowe.


Naszym nauczycielom

            13 października 2009 roku uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką pani Haliny Knapik przygotowali program artystyczny. Nie zabrakło wzruszających podziękowań, zabawnych piosenek o szkole i nauczycielach oraz skocznych tańców. Po występie młodzieży głos zabrała pani dyrektor Mariola Krygowska, która życzyła wszystkim pracownikom szkoły zadowolenia i wytrwałości oraz wręczyła nagrody z okazji tego wspaniałego święta.


Dyrektor ZSP w Kunowej informuje, że w dniu 14.10.2009r.z okazji Dnia Edukacji Narodowej nie ma zajęć lekcyjnych. W tym dniu dzieci wymagające opieki wychowawczej mogą skorzystać ze świetlicy szkolnej w godzinach od 730 do 1230.

 

                                                                       Mariola Krygowska


Sergiusz Szylak mistrzem województwa

             W rozegranych we wrześniu Indywidualnych Wojewódzkich Mistrzostwach  w Lekkiej Atletyce reprezentant ZSP w Kunowej Sergiusz Szylak  zdobył złoty medal w pchnięciu kulą. Podopieczny trenera Huberta Hasiaka uzyskał wynik 15,53. Warto dodać, że Sergiusz wystąpił w Mistrzostwach Polski Młodzików i zajął ósme miejsce posyłając kulę na odległość 16,06 metra.


Przyrzekamy, czyli otrzęsiny I klas

             Tradycyjnie jak co roku uczniowie I klasy gimnazjum stali się głównymi bohaterami uroczystości zwanej otrzęsinami. Po zintegrowaniu się, zaakceptowaniu nowego środowiska,  nowych nauczycieli oraz koleżanek i kolegów, przeszedł czas na oficjalne przyjęcie do grona uczniów.

Młodzież z klasy I a i I b wraz z wychowawcami  Pawłem Matuszem i Hubertem Hasiakiem zostali poddani ciężkim próbom, które miały za zadanie sprawdzić ich wytrzymałość, cierpliwość, dyscyplinę i współpracę. Starsi koledzy wraz z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego przygotowali kilka konkursów i zadań. Uczniowie musieli między innymi pokonać w szybkim tempie trudny tor przeszkód,  namalować portret swojego wychowawcy, przeistoczyć jednego z kolegów w mumię i kota oraz zjeść krakersa z keczupem i musztardą. W zawodach minimalnie lepsi okazali się uczniowie klasy Ib, którzy w nagrodę otrzymali kilka sztuk papieru toaletowego.

Kolejnym punktem uroczystości było składanie przysięgi, podczas której pierwszoklasiści przyrzekali dbać o wizerunek klasy, przestrzegać zasad współżycia społecznego, rzetelnie pracować nad podnoszeniem swojej wiedzy i troszczyć się o mienie szkoły.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie wszystkich klas gimnazjum zostali zaproszeni na dyskotekę.


Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce 

 15 września na stadionie lekkoatletycznym w Trzcinicy odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce szkół podstawowych i gimnazjów. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy Powiatu i Miasta Jasła. 

Młodzież rywalizowała w dyscyplinach biegowych, rzutowych i skocznościowych.
Wśród gimnazjalistów naszej szkoły najcenniejsze wyniki uzyskali:
Sergiusz Szylak w pchnięciu kulą - 14,67 m
Marek Fiega w rzucie oszczepem - 41,50 m

Gratulujemy!!!


1 września uroczyście przywitaliśmy rok szkolny 2009/2010!!! Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom dużo uśmiechu, zadowolenia  i samych satysfakcjonujących dni.

 


 

o
     Drodzy uczniowie i rodzice! Lista podręczników które będą obowiązywać w klasie pierwszej gimnazjum w roku szkolnym 2009/2010 znajdziecie klikając >>> TUTAJ <<<.

   Do pobrania:  
pełna lista w formacie PDF
 

Z okazji Dnia Matki
uczniowie Gimnazjum w Kunowej wraz z wychowawcami
SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ
mamy uczniów klas pierwszych na przedstawienie z okazji Dnia Matki,
które odbędzie się w budynku gimnazjum w dniu 26 maja o godzinie 16.00
 

      Zapraszam wszystkich rodziców na spotkanie w dniu 21 maja o godz.16.00 do Zespołu Szkół Publicznych w Kunowej. Jest to już ostatnie spotkanie z rodzicami w tym roku szkolnym, dlatego proszę Państwa o liczne przybycie.
    Szczególnie proszę rodziców uczniów klas trzecich. Tematem zebrania będzie między innymi organizacja pikniku rodzinnego. Po zakończeniu zebrania odbędą się konsultacje indywidualne z nauczycielami.

 
  Dyrektor szkoły
Mariola Krygowska
    Dnia 12 maja 2009 roku na obiektach sportowych LKS Skołyszyn odbyła się Szkolna Liga Lekkoatletyczna. Uczniowie gimnazjów ze Skołyszyna, Kunowej i Bączalu Dolnego rywalizowali w różnych dyscyplinach sportowych. Duży sukces odnotowali chłopcy naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się do
zawodów powiatowych. Gratulujemy! Zdjęcia z zawodów w galerii.
Ogłoszenie
     W roku szkolnym 2009/2010 będzie realizowany projekt "Wyprawka szkolna". Dofinansowanie do podręczników dostaną uczniowie z rodzin o niskich dochodach (351 zł na jedną osobę), oraz 10% z każdej gminy tych, którzy są w trudnej sytuacji losowej. Program obejmuje klasy od I do III szkoły podstawowej i I klasę gimnazjum.
     Prosimy rodziców o wybranie wniosków o dofinansowanie podręczników w sekretariacie szkoły.
     W dniach 5 - 8 kwietnia odbywają się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Uczniowie naszej szkoły również w nich uczestniczą. Plan rekolekcji znajdziecie tutaj.

      Drugiego kwietnia (czwartek) uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej przystępują do Sprawdzianu po klasie szóstej, który rozpocznie się o godzinie 9.00. Pozostali uczniowie Szkoły Podstawowej nie przychodzą w tym dniu do szkoły.

We wtorek 22 kwietnia uczniowie klas III gimnazjum przystępują do egzaminu gimnazjalnego. O godzinie 9.00 we wtorek rozpocznie się część humanistyczna, w środę (23 kwietnia), o takiej samej godzinie uczniowie zaczną pisać część matematyczno - przyrodniczą, natomiast w czwartek(24 kwietnia) odbędzie się część z języka obcego. W tych dniach (22 - 24 kwietnia) uczniowie klas I i II gimnazjum maja dni wolne od zajęć.

Przypominamy uczniom:

 • Na egzamin uczeń przynosi ze sobą:

 • Legitymację szkolną
 • Przybory do pisania i rysowania: pióro lub długopis
  z czarnym tuszem (wkładem), ołówek przeznaczony wyłącznie do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel
  i kątomierz.

 • Nie wolno wnosić na salę egzaminacyjną żadnych urządzeń telekomunikacyjnych (np. telefonów komórkowych)
  i kalkulatorów!!!

 • Nie wolno wnosić na salę egzaminacyjną żadnych siatek lub toreb z rzeczami osobistymi (np. piórników, torebek)

Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły powodzenia i trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik!!! 

LICZMY SIĘ Z KAŻDĄ KROPLĄ WODY ... przeczytajcie ciekawy referat p.Grażyny Sobczyńskiej - Paluch - tutaj
     21 stycznia o godzinie 10.30 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowali uczniowie kl.0 i kl.I wraz z wychowawcami i rodzicami.
    Program uroczystości obejmował część artystyczną, na którą złożyły się wiersze, piosenki, tańce i inscenizacje oraz poczęstunek dla zaproszonych gości. Na zakończenie wnuczęta wręczyły swoim babciom i dziadkom słodkie upominki. Zdjęcia w galerii.
     W dniu 25 listopada 2008 odbędzie się od godziny 16.00 - 19.00 Zabawa Andrzejkowa dla uczniów Szkoły Podstawowej. Dzień później, t.j. 26 listopada od godziny 16.00 rozpoczną się Andrzejki dla gimnazjalistów.
     Ten tydzień (03.10 -  07.10) obfitował w wiele ciekawych wydarzeń w naszej szkole. We wtorek gościliśmy duet akordeonowy, który w godzinnym występie zaprezentował utwory muzyki klasycznej oraz współczesnej. Gimnazjaliści w tym dniu mieli również okazję obejrzeć przedstawienie oraz wysłuchać prelekcji na temat narkomanii, przygotowanej i zaprezentowanej przez aktorów z Krakowa. W środę odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości. Natomiast we czwartek na dwudniową wycieczkę do Krakowa wybrali się uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej. Dokumentacja fotograficzna z wycieczki już wkrótce, zaglądnijcie jednak do galerii. Nowe zdjęcia z innych wydarzeń już są!!!
     W czwartek 23 października czteroosobowa drużyna w składzie: Kamila Dranka (kl. IIa), Damian Dranka (kl.IIIa), Łukasz Wolak (kl.IIb) oraz Kacper Pięta (kl IIb) uczestniczyli w Powiatowych Zawodach w kategorii szachów drużynowych. Na osiem reprezentacji szkolnych zdobyliśmy III miejsce  (nasza drużyna pokonała m.in. reprezentację II LO w Jaśle!) Zdjęcia z zawodów możecie zobaczyć w galerii!!!
     22 października odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej. Wspaniałą uroczystość przygotowała p.  Justyna Porębska, pasowania dokonał dyr. Piotr Dziedzic... zobaczcie zresztą sami ... tutaj!!!
     Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, której dokumentację fotograficzną można obejrzeć tutaj!!!
14 października - Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji DNIA NAUCZYCIELA
składamy całemu gronu nauczycielskiemu
serdeczne podziękowania za trud i mozolna pracę
wkładaną w nasze wychowanie,
a także życzymy dużo zdrowia, radości,
satysfakcji z pracy oraz zadowolenia z życia

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI      
ZSP w KUNOWEJ       

 

Zobaczcie naszą nową Bibliotekę!!!  >>>>  ZDJĘCIA!!!

 
 

W czwartek 25 września odbyły się w naszej szkole Otrzęsiny pierwszych klas gimnazjalnych połączone z dyskoteką, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, pod opieką p. Doroty Dłuskiej  i Marty Paszyńskiej. Zobaczcie  sami - zdjęcia są już w galerii!!!

 
Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego życzę wszystkim uczniom uzyskania jak najlepszych wyników w nauce i sporcie.
       Przypominam, że zgodnie ze statutem szkoły obowiązuje noszenie jednolitego stroju szkolnego (niebieska koszulka i granatowa bluza). Brak stroju wpłynie negatywnie na ocenę z zachowania.
       Na wakacjach została odnowiona podłoga na sali gimnastycznej. Aby uchronić parkiet przed zarysowaniem w szkole obowiązuje chodzenie w halówkach, trampkach lub tenisówkach. Inne obuwie jest dopuszczalne tylko poza szkołą.
  Dyrektor szkoły
Mariola Krygowska

Google

 
 

 
 

 
 
 

 


Strona główna  Wydarzenia  Historia szkoły  Kadra  Pedagog szkolny 
Szkoła podstawowa  Gimnazjum  Plan lekcji  Dokumenty  Nasze osiągnięcia  Galeria 
Rodzice  Uczniowie  Ciekawe strony